1971-1993 yılları arasında 'Emperyalist sisteme karşı' düzenlediği onlarca silahlı eylem, bombalama ve suikastlar sonrası, 20 Nisan 1998’de basın yayın organlarına gönderdikleri bir bildiriyle faaliyetlerine son verdiğini duyuran Kızıl Ordu Fraksiyonu’na (RAF) ait gizli belgelerin bulunmasına Alman basını geniş yer verdi.

Örgütün kendini feshetmesinden 23 yıl sonra ormanlık alanda plastik fıçı içinde bulunan belgeler arasında silah olmadığı açıklandı.

BOMBA YAPIMINDA KULLANILAN KİMYASAL MALZEMELER BULUNDU

Bild gazetesinin aktardığı habere göre Hamburg'a bağlı Harburg yakınlarındaki Seevetal'de bulunan ormanlık alanda toprağa gömülü haldeki RAF belgelerinin, 1980’li yıllara ait olduğu belirtildi. Belgeler arasında bulunan sıvının da bomba yapımında kullanılacak kimyasal hidroklorik asit ve sülfürik asit ile bilinmeyen başka bir sıvı olduğu belirtildi.

Öte yandan bulunan belgelerin arasında bomba ve fünye nasıl yapılır ve fünyelerin çalışma düzeneği nasıl sağlanır ile ilgili detay bilgilerin olduğu ifade edildi. Daha önceki yıllarda açığa çıkarılan örgüt sığınaklarında çalıntı ve sahte kimlik belgeleri ile silah ve soygunlardan gasp edilmiş yüksek düzeylerde para bulunmuştu.

BKA'dan yapılan açıklamada RAF'ın 18 yer altı sığınağından 15'inin açığa çıkarıldığına yer verildi.

Direnişteki TIR şoförlerinden 30'u açlık grevine başladı Direnişteki TIR şoförlerinden 30'u açlık grevine başladı

POLİS RAF'IN ORTAYA ÇIKMAYAN SIRLARINA ULAŞMAYA ÇALIŞACAK

Orman işçilerinin ağaç kesme çalışmaları sırasında tesadüfen buldukları belgeleri incelemeye alan polis, elde edilecek bilgilerle RAF’ın ortaya çıkmayan sırlarına ulaşmaya çalışacak.