Bir dönem Amed Sportif Faaliyetler'de forma giyen 31 yaşındaki Deniz Naki hakkında Almanya'da ateşli silah bulundurma, gasp, şantaj, kundaklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlamalardan dava açıldığı bildirildi.

St.Pauli eski oyuncusu Deniz Naki'ye ve kurduğu organize suç çetesine şantaj ve uyuşturucu ticareti suçlaması yöneltiliyor. 

Deniz Naki, Amed Sportif Faaliyetler Kulübünden önce U21,  FC St Pauli ve SC Paderborn takımlarında oynamıştı. 

Geçen yılın Temmuz ayından beri tutuklu olduğu ortaya çıkan Naki hakkında Köln Savcılığının "Çıkar amaçlı suç örgütü kurup liderliğini yaptığı" suçlamasıyla dava açtığı ifade edildi.

Aachen'de görülmesi beklenen davada Deniz Naki, yarı otomatik silah bulundurmak, örgütlü çete kurup uyuşturucu ticareti yapmak, adam yaralama, şantaj, kundaklama, tehdit ve yalan beyanda bulunmaya yönelik zorlama gibi suçlardan yargılanacak.

İddianemeye göre Deniz Naki'nin Türk milliyetçisi Almanyalı Osmanlılar (Osmanen Germania) ile savaş halinde olduğu belirtilen ve Kürtçede fırtına almına gelen "Bahoz"un yerel kurucuları arasında olduğu iddia edilmektedir.

"Bahoz" adında suç örgütü kurduğu iddia edilen ve aynı davada yargılanacak olan Hüseyin Ö'nün ise daha önce adam öldürmekten sabıkası bulunduğu, 2002'de A3 otoyolunda bir kişiyi öldürmekten 15 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 2017'de tahliye olduğu belirtildi.

Almanya’da iki yük treni çarpıştı: 2 yaralı Almanya’da iki yük treni çarpıştı: 2 yaralı

Almanya'nın Düren kenti doğumlu Deniz Naki, Türkiye'de "terör örgütü propagandası" suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılmış, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu da Naki'ye verilen ömür boyu men cezasını onamıştı.

Amedspor forması giydiği dönemde Mersin İdmanyurdu ile oynadıkları maç sırasında sahaya giren üç taraftar, Naki'ye saldırmış, futbolcu siyasi açıklamaları nedeniyle Türkiye'de sık sık hedef gösterilmiş, sonrasında da doğduğu Almanya'ya dönmüştü.