Boksör Arık, paylaşımında 'tehditler gerçekten büyük ve durum gittikçe daha tehkeli hale geliyor' ifadesine yer verdi.

Alman gazetelerine verdiği röportajda Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetlerini eleştirdikten sonra, arabasının lastikleri kesilmiş ve telefonla tehditler almıştı. Boksör Ünsal Arik'ın arabasının camına zarf içinde tek kurşunlu tehdit mektubu bırakılmıştı.  

Türk boksör Ünsal Arık, geçtiğimiz 26 Aralık tarihinde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sosyal medya hesabından eleştirdikten sonra bıçaklı saldırıya uğrayarak yaralanmıştı. 

Elinin ve kan bulaşmış kıyafetlerinin fotoğraflarını Twitter hesabından paylaşan Arık, “Hesap günü gelecek. Bu sefer saldırınız daha cesaretliydi bir dahaki sefer önden deneyin. Kahpeliğiniz şaşırtmıyor. Sizde bıçak, bende yürek.” demişti.

Türk boksör Arık, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla yine bir tehdit daha aldığını duyurdu.

Ünsal Arık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Artık beni tanıyorsunuz. Ne susarım ne korkarım ne de bir adım geri atarım. Ama tehditler gerçekten büyük ve durum gittikçe tehlikeleşiyor. Çare bulamazsam ortalıkta görünmesem veya susarsam korktuğumdan değil etrafımdaki insanları koruduğum için!' ifadelerini kullandı.