AKP'nin kurucularından ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, geçen hafta “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıda bir konuşma yapmış ve "Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir" demişti.

 Konuşmanın üzerinden bir gün bile geçmeden ilk tepki eski AKP milletvekili Metin Metiner'den geldi.

Metiner, "Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık; inşallah ihraç olur gider, onu partide tutanlara da yazıklar olsun!" sözleriyle sert dille eleştirerek Arınç'ı hedef gösterdi.

Metiner’in sözlerine Bülent Arınç sosyal medya hesabından yaptığı, “Kifayetsiz muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” başlıklı mesajla tepki gösterdi.

Arınç'ın yazdığı “İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ki yalan ve iftiralarını dikkate alıp cevap vereceğim. Seni muhatap almak benim için züldür. Ama! ‘Gerektiği zaman, hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür’” diyen Arınç'ın, "Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın" ifadeler dikkat çekti.

Can Dündar: Erdoğan her türlü numarayı deneyecek Can Dündar: Erdoğan her türlü numarayı deneyecek

ERDOĞAN'IN ESKİ DANIŞMANI: ASIL ÇÖKÜŞ SEÇİMDEN SONRA

Türkiye'de AKP içinde süren tartışmalara Erdoğan'ın eski doktoru ve 22. Dönem Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez'in, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı ile katıldı Çömez, Twitter'da yaptığı paylaşımında "AKP’de yaşananlar sıradan bir iç çatışma ya da politik rekabet değil, derinleşen bir otorite boşluğunun, kaygının ve hesaplaşmanın dışa yansımasıdır. Asıl çöküş seçimden sonra. Az kaldı" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da bir konuşma yaptığı toplantıda Arınç, AKP'li hükümet yetkililerinin katılmamasına tepki göstermiş "Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir" demişti.