Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de ilk kez uygulamaya konulan Özürlü Destek Programı kapsamında 'Engelsiz Eğlenerek Yaşıyorum' projesi Çorum'da hayata geçirildi. Çorum'da yaşayan hafif, orta ve ağır düzeydeki zihinsel engellilerin verilecek spor eğitimleri ile sosyal yaşamdaki rollerinin artırılması ve bağımsız spor faaliyetleri gerçekleştirilmesinin amaçlandığı projede, çeşitli etkinlikler yapıldı. Engelli çocuklar için farklı branşlarda spor müsabakaları yapıldı. Çorum ve ilçelerinden projeye katılan 830 çocuk, spor sahalarında buluştu.

Halı sahada futbol ve atletizm müsabakaları yapılırken, spor salonunda da bocce heyecanı yaşandı. Müsabakalara katılan çocuklar, aileleriyle birlikte heyecan dolu dakikalar geçirdi. 20’şer dakikalık iki devre halinde oynanan futbol maçında renkli görüntüler oluştu. Atletizmde de 100 metre koşuldu. Engelli çocuklar, birinci gelebilmek için büyük bir mücadele sergiledi. Müsabakalar sonunda ödül töreni yapıldı.  Dereceye giren sporculara madalyalar verildi.

Proje koordinatörlerinden Levent Tuzcu, 'Engelsiz Eğlenerek Yaşıyorum' projesi ile engelli çocukların, kendilerine olan özgüveninin geliştirmeyi ve sosyal hayata katılmalarını amaçladıklarını belirtti.YÇ(MS/BT)