Etkinlikte singlesini tanıttı

Stiftung Kultur Palast Hamburg Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte sunucu ve sanatçı Elif Ergün uzun süre single üzerinde çalıştıklarını ve klip çalışmasını İstanbul'un en güzel yerlerinden manzaralarla taşlandırdıklarını söyledi. Bestesi ve müziği Mehmet Özkaya'ya ait olan "Aşk Mevsimi" parçası ile ilgili bilgi veren sanatçı Ergün, "Benim babam, amcam gibi ailede çok sayıda müzikle ilgilenenler var ve dolayısıyla ben her zaman müzikle içiçe oldum. Ben yıllardır etkinliklerde sahne alıyorum ama ilk olarak bir single çıkardım ve klibide oldukça doğal ve güzel İstanbul'un harika yerlerinde çektik. Müzikseverler www.youtube.com internet üzerinden dinleyebilirler" dedi.

Mehmet Özkaya tebrik etti

İstanbul doğumlu küçük yaştan bu tarafa Hamburg'da yaşayan ve başarılı radyocu, sunucu ve aynı zamanda sanatçılığını sürdüren Elif Ergün sözlerine şöyle devam etti: "Değerli, bilgili, tecrübeli, hocam Mehmet Özkaya ile birlikte keyifli yaptığımız çalışma sonucunda çok güzel bir single çıkardım. Umarım müzikseverlerde severek dinleyeceklerdir. Ben çok severek parçayı seslendirdim sözleride çok anlamlı ve duygulu." Sanatçı Mehmet Özkaya ise, Elif Ergün'ü güzel yorumundan dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

İlk kez yüz yüze tanıştılar

Merkezi İstanbul'da bulunan Mehmet Özkaya Akademi Stüdyo'nun ilk temsilciliğini Hamburg'da açmıştı ve burada Hamburg Türk Müziği Akademi yönetiminde Türk Müziği Korosu çalışmaları yaptıklarını belirten Hamburg yetkilisi Elif Ergün, koronadan (Covid 19) dolayı çalışmarı internet üzerinden yaptıklarını ve ilk kez koristlerin koro şefi Mehmet Özkaya ile yüzyüze tanışma imkanı bulduklarını kaydetti. Türkiye'de çok sayıda koro çalıştırdığını belirten Özkaya, "Hamburg'da sizlerle tanışmaktan ve çalışmaktan çok mutlu oluyorum" ifadelerini kullandı.

Zeki Müren şarkıları

2024 Eurovision: İsviçre'nin temsilcisi Nemo kazandı 2024 Eurovision: İsviçre'nin temsilcisi Nemo kazandı

Mayıs ayında verecekleri konserde Zeki Müren şarkılarına yer vereceklerinin altını çizen Mehmet Özkaya, Zeki Müren'den seslendirdiği güzel parçalardan sonra koro çalışmalarına geçildi. Berlin’den keman üstadı Abdurrahman Özyay ve kanun üstadı Alaaddin Demirliler Hamburg'dan ritim üstadı Erol Eskişehirli eşliğinde tecrübeli sanatçı Mehmet Özkaya yönetiminde müzik çalışmaları geç vakte kadar devam etti.

Emine SONUGÜR / HAMBURG