Federal Mecliste bazı milletvekillerinin parlamento oturumlarına palto ve atkılarla katıldığı görüldü. Birçok milletvekilin geçen haftaki bütçe görüşmesine kat kat giyinerek gelmesi dikkat çekti.

Almanya'da ‘İmparatorluk Vatandaşları’nın duruşması başladı Almanya'da ‘İmparatorluk Vatandaşları’nın duruşması başladı

HERŞEY KARŞILIKLI YAPTIRIMLAR SONRASI BAŞLADI

Rusya- Ukrayna savaşı sonrası Rusya, başta ABD olmak üzere Batılı devletlerden pek çok yaptırıma maruz kaldı. Söz konusu kendisine uygulanan yaptırımlar karşısında Rusya, çareyi Avrupa’ya gaz akışı sağlayan vanaları kapatmakta buldu.

Uzun senelerdir Rusya’dan gelen doğal gaz akışından faydalanan Avrupa ülkeleri, vananın kapatılması sonucu geniş çaplı enerji krizi yaşamaya başladı. Birçok Avrupa ülkesi çeşitli yöntemlerle “enerji tasarrufu”na gitti. 

FEDERAL MECLİS'TE BUZ DEVRİ

Almanya'nın en çok satan ve okunan haftalık siyasi haber dergisi Der Spiegel'in “Parlamentoda buz devri” başlığıyla duyurduğu habere göre, bazı milletvekilleri ofislerinin buz gibi olduğunu ve hastalık riski yaşadıklarını belirtti.

Alman Federal Meclisi’nde vekiller palto ve atkılarla meclise katıldı. Ülkeye getirilen tasarruflar kapsamında Almanya Federal Parlamentosu Bundestag’da kaloriferlere 18 derece sınırı getirildi, birçok kamu tesisinde ısıtma cihazları kaldırıldı, sokak ışıkları kapatıldı.

Yeşiller Partisi'nden milletvekili Renate Künast, “Ofiste ceketle oturuyorum ve sürekli hareket ediyorum ama yine de dondum.” dedi. Künast, birçok milletvekilinin hastalanması nedeniyle parlamento işleyişinin aksayabileceği uyarısında bulundu.

Der Spiegel'in aktardığı haberde, havaların soğumasıyla beraber geçen haftadan bu yana Federal Meclis'te kalorifer sınırlamasının başlaması, kış boyunca vekiller için zor bir dönemin başlayacağını gösteriyor denildi.