Almanya'da 'Bozkurt' işareti krizi: Erdoğan Berlin'e geliyor Almanya'da 'Bozkurt' işareti krizi: Erdoğan Berlin'e geliyor

Christoph Daum’un adı, kokain kullandığına dair haberler Alman basınında yer alana kadar Alman Milli Takım teknik direktörlüğü için geçiyordu.

Şeker hastalığına dikkati çekmek için doktorlar ve sağlık personeli tarafından kurulan FC Diabetologie ile milletvekilleri ve Meclis çalışanlarının oluşturduğu FC Bundestag arasında Berlin’de bir yardım maçı oynandı.

Maç sonrasında RTL televizyonuna konuşan Daum, “Kendinizi hayal kırıklığına uğratmamalısınız. Elbette kemoterapi berbat bir şey ama her zaman başınızı dik tutun ve hayatın ne kadar güzel olduğunu görün” dedi. Daum, kanser hastalığıyla ilgili de ilginç bir benzetme yaptı: “Geçmişte yenmek istediğim rakibim sahanın diğer tarafındaydı. Şimdi ise kendi bedenimde bir rakibim var.”

Ekim ayında 70’inci yaş gününü kutlayacak olan Daum, Stuttgart’ın yanı sıra Köln, Leverkusen ve Frankfurt gibi takımları çalıştırdı. Türkiye’de de Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı çalıştıran Daum, “Dileğim 80’inci yaş günümü ailemle birlikte kutlayabilmek” dedi.