"Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir" sözleriyle Cumhuriyet'i hedef alan Mahir Ünal, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajla AKP Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, kamuoyundan gelen tepkilere daha fazla dayanamayarak görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Mahir Ünal'ın, "Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir" sözleri Cumhuriyet'i ve Harf Devrimi'ni hedef almış ve tepkilere neden olmuştu.

Mahir Ünal Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar  şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi.

AKP'li Ünal'dan geri adım: Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı AKP'li Ünal'dan geri adım: Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

AKP'li Mahir Ünal'ın açıklamasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, “Halkın ne konuştuğunu dahi bilmiyorlar. Ya sen hiç Karacaoğlan’ı dinlemedin mi kardeşim. Bu insanlar tertemiz Türkçeyle ne yazdılarsa bugün biliyoruz ya. Sen Yunus’u bile bilmiyorsun. Bugün parantez açalı Bahçeli buna sözde çok kızmış. Ne olacak koşa koşa gidecek yine kucaklayacak. Bu anlayış ne anlayışıdır biliyor musunuz? Bu anlayış SADAT kafasının anlayışıdır: "TC devletini kaldıracağız ASRİKA diye bir devlet kuracağız, başkenti İstanbul olacak, dili de Arapça olacak" tepkisi gelmişti.