Karikatürde Markle, ABD'de ırkçı bir polisin öldürdüğü George Floyd'a benzetiliyor, Kraliçe 2. Elizabeth Markle'ın boğazına bacağıyla bastırıyor. Bazıları karikatürü George Floyd cinayetini küçümsemekle eleştirirken, birçokları da "Kurumsallaşmış ırkçılığa vurgu yapıyor" dedi.

Tartışmalı kapaklarıyla tanınan Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo, Sussex Düşesi Meghan Markle'ın İngiliz kraliyet ailesine yönelttiği ırkçılık suçlamalarıyla ilgili karikatürüyle yine tartışma yarattı. ABD'deki George Floyd cinayetine atıf yapılan karikatürde, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth Meghan Markle'ın boğazına bastırırken görülüyor. İngiltere'de ırkçılık karşıtı gruplar dergiyi Floyd cinayetini suistimal etmekle suçlarken, birçokları da Charlie Hebdo'nun 'ırkçılığın her yerde olduğu' mesajını verdiğini belirterek karikatürü savundu.

Derginin son sayısının kapağında yer alan karikatürde, "Meghan Buckingham'ı neden terk etti?" sorusu eşliğinde, Kraliçe 2. Elizabeth'in düşesin boğazına ayağıyla bastırdığı ve bu sırada ellerini ovuşturduğu görülüyor. Meghan Markle ise ABD'de ırkçı bir polis tarafından boğazına bastırılarak öldürülen George Floyd'un son sözlerine atıfla, "Çünkü artık nefes alamıyordum" diyor.

Çiftçi protestoları: Fransa'da yeni tarım politikası Çiftçi protestoları: Fransa'da yeni tarım politikası

Markle, eşi Prens Harry ile geçtiğimiz hafta Oprah Winfrey'ye verdiği röportajda, henüz doğmamış bebeklerinin teninin ne kadar koyu olacağıyla ilgili bazı sorularla muhatap olduklarını açıklamıştı. Sussex Düşesi aynı zamanda, yaşadıkları Kensington Sarayı'nda anahtarlarının ve pasaportunun elinden alındığını, bir dönem dört ay içinde sadece iki defa sokağa çıktığını ve intihar etmeyi düşündüğünü açıklamış, bu süreçteki yardım çağrılarının da yanıtsız bırakıldığını söylemişti.

Charlie Hebdo dergisi, 2015 yılında yayımladığı Hz. Muhammed karikatürleri nedeniyle saldırıya uğramış, derginin 11 çalışanı öldürülmüştü.