Bilal Erdoğan ile ilgili dilekçenin Türkiye'de de gündeme gelmesiyle o siyasi sığınmacı statüsündekİ yatırımcının Cem Uzan olduğu akıllara geldi.


Cem Uzan ise Paris'ten yaptığı açıklamayla söz konusu dilekçeyi kendisinin vermediğini aktardı. Uzan açıklamasında şu ifadeleri kulandı:

"Bugün bazı gazeteler ve internet sitelerinde yer alan Bologna Savcılığı'nın Bilal Erdoğan hakkında kara para soruşturması başlattığı yolundaki haberlerde ihbarın yurt dışında olan ve Erdoğan'a karşıtlığı ile bilinen bir yatırımcı tarafından yapıldığı belirtilmektedir. Haberin menşeyi olarak İtalya'nın önde gelen gazetelerinden Corriere Della Sera gösterilmektedir. Haberin sonunda ise ismi açıklanmayan yatırımcının bir Avrupa ülkesinde siyasi sığınmacı sıfatıyla yaşadığı bilgisi yer almaktadır. Ahmet Hakan olayaında olduğu gibi bazı yorumların ve çarpıtmaların merkezine yeniden isminin oturtulmaması için açıklıkla ve içtenlikte böyle bir olayla şahsen Cem Uzan olarak ilgim ve bilgim olmadığını kamuoyu ile paylaşmak isterim."