Alman basında genişçe yer bulan haberlere göre Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Daniel Farke olacak.

Son olarak İngiltere Premier League ekibi Norwich City'nin teknik direktörlüğünü yapan 45 yaşındaki Alman çalıştırıcı, kasım ayında kötü giden sonuçlardan sonra Norwich City ile yollarını ayırmıştı.

Transermarkt.de ve Skysport'un da aralarında bulunduğu bir çok Alman haber sitesinin haberlerine göre Daniel Farke büyük bir ihtimalle Beşiktaş'a geliyor.

Farke "kara kartallar" ın 6. Alman antrenörü olacak. Farke Norwich City'de 4 yıllık Teknik Direktörlük görevini yaklaşık bir ay önce bırakmıştı.

Alman "Sport1" Kanalının geçtiği habere göre Daniel Farke, Beşiktaş İstanbul‘u çalıştırmaya hazırlanıyor. Sport 1! Haberinde şu bilgiler verildi‘‘ Geçen sezon iki kupa kazandıran ve Lig de şampiyon yapan Türk teknik direktör Sergen Yalçın, son olarak Dortmund'daki Şampiyonlar Ligi maçındaki 5-0 lık yenilgi sonrası ve son on bir maçta dokuz yenilginin ardından Perşembe sabahı Beşiktaşı çalıştırmayı bırakmıştı. Bu nedenle Farke‘ nin gelişinin resmi açıklamasının Cumartesi gününe kadar yapılması bekleniyor.

Berlin: Almanya, Türkiye maçı kadrosunu açıkladı Berlin: Almanya, Türkiye maçı kadrosunu açıkladı

Daniel Farke kimdir?

Daniel Farke 30 Ekim 1976, Büren-Steinhausen doğumlu, Alman futbol antrenörü ve eski futbolcudur. En son, Temmuz 2017'den Kasım 2021'in başına kadar dört yıl boyunca Norwich City'nin teknik direktörüydü

Mehmet TANLI