Almanya’nın başkenti Berlin’de, üstünde “Kahrolası çocuk ve yaşlı katilleri” ve “Küreselleşme politikasını durdurun” yazan eski model Volkswagen marka bir araba, Başbakanlığın demir kapısına çarptı.

TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in koronavirüs kısıtlamalarını video konferans ile görüştüğü sırada bir kişinin başbakanlık binasına aracıyla saldırı girişiminde bulunduğu açıklandı.

Berlin’de üzerinde “Küreselleşme politikasını durdurun” yazan bir araba, başbakanlık binasının demir kapısına çarptı. Almanya Başbakanı Angela Merkel ise saldırının gerçekleştiği anda video konferans yoluyla eyalet başbakanlarıyla pandemi önlemlerini görüşüyordu.

Reuters’a konuşan kaynak arabanın her 2 tarafında da sloganların yazılı olduğunu aktardı. Arabanın sağ tarafında ‘Küreselleşme politikalarını durdurun’ diğer tarafında ‘Küreselleşme politikalarını durdurun’ yazdığı görüldü. Polis tarafından olayın araştırıldığı ve şüphelinin ise gözaltına alındığı aktarıldı.