Die Welt gazetesinin, Federal Meclis İçişleri Komisyonu’nun halka açık olmayan özel oturumuna katılanlara dayanarak verdiği haberde baskınlarda 93 silaha el konulduğu kaydedildi.

Teoman'dan 1000. hafta şarkısı:: 'Benim Annem Cumartesi' Teoman'dan 1000. hafta şarkısı:: 'Benim Annem Cumartesi'

93'Ü YASADIŞI TOPLAM 244  SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Polisin ele geçirdiği silahlar arasında 19 tabanca ve 25 uzun namlulu silah bulunduğu da belirtildi. Öte yandan çeşitli büyüklükte bıçaklar, tatar yayları, tuzak silahları da ele geçirildi. Ayrıca, rapora göre, göz altına alınanlardan biri olan silah tüccarına ait yaklaşık 200 yasal silah bulunduğu da ifade edildi.

Komisyonda, Başsavcılık, İçişleri Bakanlığı, Federal Kriminal Dairesi ve Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından brifing verildi. Buna göre grubun, yerel düzeyde ‘tasfiyeler’ yapılmasını gerektirecek kadar ileri gittiği konusunda bilgi paylaşıldı. Rapora göre, darbe planlayan grubun yerel yönetimlerden başlamayı hedefledikleri ve örneğin belediye başkanlarını hedef aldıkları kaydedilldi.

ALMAN ORDUSU'NDA GÖREVLİ 50 ASKER GÖZALTINDA 

Gözaltına alınanlar arasında 50’den fazla Alman Ordusu’nda görevli askerlerin yanı sıra eski AfD Federal Meclis üyesi ve Berlinli hakim Birgit Malsack-Winkemann da bulunuyor.