Almanya'da Rheinland-Pflaz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerindeki sel ve su baskınlarında ölenlerin sayısı 42’e yükselirken, faciada yaşamını yitirenlerin toplam sayısının 93'ün üzerinde olduğu belirtildi.

DPA'nın aktardığı habere göre sadece Köln ve çevresinde sel ve su baskınlarından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye çıktı.

Polisin 15 kişinin Euskirchen, 3’ünün Rheinbach, 2 kişinin de Köln şehrinde yaşamını yitirdiği bilgisini paylaştığı aktarılan haberde, tespit edilen cesetlerin hepsinin henüz çıkarılamadığı belirtildi.

Rheinland-Pfalz eyaletinin Bad Neuenahr-Ahrweiler kentinde sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının da 18'e yükseldiği bildirildi.

Ayrıca daha önce Sauerland bölgesinin yanı sıra Solingen ve Kamen şehirlerinde 4 kişinin su baskınlarında öldüğü açıklanmıştı.

İki eyaletin birçok bölgesinde sel ve su baskınlarından dolayı evlerin çöktüğü, cadde ve sokakların sular altında kaldığı, birçok evin de çökme tehlikesinin bulunduğu aktarıldı.

Associated Press, faciada hayatını kaybedenlerin sayısının 50'nin üzerinde olduğunu, onlarca kişinin ise halen kayıp olarak bildirildiğini kaydetti. 

Belçika'da hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi

Belçika'da iki gündür süren aşırı yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısının 9'a yükseldiği, en az 4 kişinin kaybolduğu bildirildi.

Yapay zeka kalp krizini önceden tahmin ediyor Yapay zeka kalp krizini önceden tahmin ediyor

Özellikle ülkenin doğusunu etkileyen yağışlardan Liege, Verviers, Spa, Namur, Limburg gibi bölgeler etkilendi. Yerel yetkililer, bu kentlerde ve civarındaki köylerde 9 kişinin sellerde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Bölgede 4 kişinin kaybolduğu, bu kişileri bulmak için arama kurtarma ekiplerinin çalışmalar yürüttüğü belirtildi.