Fuarın bu yılki konusu 'Memleket nedir? 'Was ist Heimat?'

Almanya’da üretici fiyatları ve enflasyon düştü Almanya’da üretici fiyatları ve enflasyon düştü

Bonn'da düzenlenecek Göç Kitapları Fuarı’nda Almanya'ya göç konusu ele alınacak.

Kitap fuarının geçmişte ağırlık verdiği konular entegrasyon, göçmen kökenli gençlerin fırsat eşitliği ve kadınlara uygulanan şiddet konusuydu. Bu yıl ise 'Memleket nedir? 'Was ist Heimat?' fuarın ağırlık merkezini oluşturuyor. 

4-6 Kasım tarihleri arasında çeşitli toplantılarla göç konusunun ele alınacağı forum Bonn Evanjelik Göç ve Mülteci Çalışmaları (EMFA) Entegrasyon Ajansı tarafından organize edildi.

Bonn Kitap Fuarında 4-6 Kasım tarihler arasında 'Memleket nedir? 'Was ist Heimat?' 13. Bonn Göç Kitapları Fuarı adıyla düzenlenecek foruma katılımın yoğun olması bekleniyor.

İlki 2001 yılında düzenlenen göç konulu programda bu yıl Almanya'ya göç ve göçmenler konuları çeşitli açılardan ele alınacak.

Çeşitli konserler, şiir dinletileri, kısa film gösterimleri, sergiler ve kitap okumalarının da yer alacağı programlara Bonn Belediye Başkanı Katja Dörner, çok sayıda yayıncı, dernek temsilcileri, aktivistler, aktörler, sivil inisiyatifler, uluslararası göç ve mülteci çalışmaları yapan yazarlar, şairler, bilim insanları ve siyasilerin de katılması bekleniyor.

Bonn Evanjelik Göç ve Mülteci Çalışmaları (EMFA) Entegrasyon Ajansı tarafından organize edilen etkinlikler, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında Haus der Geschichte Willy-Brandt-Allee 14'deki (Bonn) adresinde misafirlerini ağırlayacak.