Alman halkı Dünya Kupası’na ilgisiz. ARD tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 50’sinden fazlası Katar’da başlayacak Dünya Kupası maçlarını izlemeyeceğini söyledi.

Arsenal'in eski yıldızı Pablo Mari'ye saldırı! Ağır yaralandı Arsenal'in eski yıldızı Pablo Mari'ye saldırı! Ağır yaralandı

Dünya Kupası 20 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında Katar’da gerçekleştirilecek. Şampiyonanın başlamasına 1 hafta kalan yapılan bir anket, oyunlara olan ilginin sınırlı olduğunu ortaya koydu.

ARD-DeutschlandTrend’e göre, Alman nüfusunun yarısından fazlası yani yüzde 56’sı yayınların hiçbirini izlemeyi düşünmüyor.

Kadın katılımcılar arasında bu oran yüzde 63 ile daha yüksek seviyede. Yüzde 15’i geçmiş Dünya Kupası organizasyonlarına kıyasla daha az maç izlemeyi, yüzde 20’si önceki kupalarda olduğu gibi aynı sayıda izlemeyi planlıyor. Katılımcıların yüzde 9’u ise Dünya Kupası’nı izleyip izlemeyeceğine henüz karar vermediğini belirtti. Katar, Almanya’da insan hakları durumu tartışmalı bir yer olarak görülüyor.