Emine SONUGÜR/ Hamburg

Çocuk yaşta müziğe ilgi duymaya başladı

Berlin doğumlu olan Betül Akmar henüz daha 6 yaşındayken müziğe ilgi duyduğunu ve müzikle uğraşmaya başladığını kaydetti. Betül Akmar, 67. Eurovision Şarkı Yarışmasında Almanya’yı temsil etme şansı olduğunu belirterek, "700 kişi ön elemelere katıldı bu elemeler Tik-Tok üzerinden gerçekleşti ve benim şansın burada çok iyiydi ve ben iyi oy alarak son 6 kişiden biri oldum. 27 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında yapılacak son final içinde çok ümitliyim" dedi.

Eurovizyon’da „Heaven“ (Cennet) Parçasını seslendirecek

İngiltere’nin Liverpool kentinde gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması için hazırlıklar başlarken, Almanya'yı temsil edecek sanatçı 3 Mart tarihinde Köln'de ARD Televizyonu tarafından yapılacak elemelerle belirlenecek. Betül Akmar, Eurovizyon’a „Heaven“ (Cennet) adlı parçasını İngilizce olarak seslendirecek. Tik-Tok takipçilerinin yapacağı oylama sonucu 1. gelen kişi ARD’de yapılacak diğer sanatçılarla birlikte asıl finale katılma hakkını elde edecek. Tik-Tok üzerindeki oylamada her gün her kişi sadece bir oy verme hakkına sahip.

Tanıtım ve basın gezileri yapıyor herkesten oy bekliyor

Başarılı sanatçı Menajeri Fatih Şahin ile birlikte tanıtım ve basın gezileri yapıyor. Radyo Metro:pool Hamburg 93,o programına konuk olan sanatçı Betül Akmar ve menajeri Fatih Şahin sunucu Elif Ergün'e konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak herkesin oyunu beklediklerini söyledi. Sanatçı, "Almanya'yı 'Heaven-Cennet' adlı parçayı seslendirerek temsil edeceğim. Türkiye 10 yıldır bu yarışmaya katılmıyor ama ben Türkiye'yi de bir nevi temsil etmiş olacağım. Bunun için de çok mutluyum" dedi. Sanatçıya oy vermek isteyenlerin her gün bir oy vermeleri mümkün. Oylarıyla Betül Akmar'ı desteklemek isteyenler yarışmada bulunan 6 şarkıdan "Heaven-Cennet" adlı parçayı seçebilirler. Önce tik tok eurovision_de "Heaven" adlı parçaya tıkladıklarında oy vermiş olacaklardır.

İspanya: 'Kontrolsüz turizme karşı' açlık grevi başladı İspanya: 'Kontrolsüz turizme karşı' açlık grevi başladı

Betül Akmar, hem yazıyor hem seslendiriyor

Aralık 1993 Berlin doğumlu Betül Akmar, Türk asıllı şarkıcı, müzisyen ve söz yazarıdır. Henüz altı yaşındayken şarkı söylemeye ve gitar çalmaya başladı. 2002’den itibaren Berlin Türk Musikisi Konservatuarin‘da Gitar Eğitimi almaya başlayan Betül henüz çocuk yaşlarında Türk Radyo ve Televizyon Kurumu “TRT“ de gitarıyla konuk olarak sahne alıp şarkı söyledi. 2008 den itibaren Profesyonel olarak sahne hayatına başlayan Betül farklı festivallerde, konserlerde, özel partilerde ve TV programlarında yer alıyor.