TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un  "Ben de 10 bin dolar alan kim açıklansın istiyorum" şeklindeki açıklamasını Twitter'dan alıntılayan Şık, "Pazar günü Metin Külünk'ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?" ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık, Twitter üzerinden şu açıklamaları yaptı: 

Gazeteci Celal Başlangıç son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Celal Başlangıç son yolculuğuna uğurlandı

"Meclis Başkanı'nın çağrısını Sedat Peker karşılıksız bırakmayacağını dün duyurmuştu zaten. Pazar günü Metin Külünk'ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?"

"Erdoğan hükümetinin Almanya'daki silahlı kolu" olarak nitelenen ve Almanya'da faaliyetleri yasaklanan “Osmanen Germania BC” grubunun (=Almanyalı Osmanlılar çetesinin) finansal desteğinin Metin Külünk tarafından sağlandığı iddia edilmişti.

Alman medyasında çıkan haberlere göre, "Külünk birçok kez ‘Almanyalı Osmanlılar’ın ileri gelen isimlerine para verdi ya da verdirdi. Almanya’daki soruşturma ekipleri bu parayla ateşli silah satın alındığını tespit etti."

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul’un hazırladığı bilgilendirme raporuna göreyse, örgüt liderinin Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından 2016’nın ekim ayında Ankara’da kabul edildi."

Şık: Peker, Almanyalı Osmanlılar çetesinin Külünk tarafından nasıl beslendiğini de ifşa etmiş olacak

Ahmet Şık, Tweet'lerinin devamında "Pazar günü yayınlayacağı videoda kendisinden para alanın kim olduğunu açıklayacağını söyleyen Peker, Almanyalı Osmanlılar çetesinin Külünk tarafından nasıl beslendiğini de ifşa etmiş olacak." iddiasında bulunurken; '10 bin dolar alan siyasetçi' iddiasının tesadüf olmadığını "Milli Beka'cıların mekanını basan kişiydi Külünk." sözleriyle savundu.