74'üncü Frankfurt Kitap Fuarı, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in katıldığı açılış töreni ile başladı. 23 Ekim'e kadar sürecek olan fuarın bu yıl konuk ülkesi İspanya.

Pandemi nedeniyle geçen iki yılda kısıtlamalar altında gerçekleşen Frankfurt Kitap Fuarı bu yıl yine yüz yüze bir etkinlik olarak düzenleniyor.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 95 ülkeden yaklaşık 4 bin yayın kuruluşunun stant açarak katılacağı fuarda, çok sayıda panel ve okuma etkinlikleri de gerçekleşecek.

Göç Senfonisi'nin Avrupa prömiyeri Köln’de gerçekleşti Göç Senfonisi'nin Avrupa prömiyeri Köln’de gerçekleşti

95 ülkeden 4 bin yayıncı kuruluşun yer aldığı fuarın bu yılki teması ise ‘Dünyaları Birleştiren Kelimeler’ olarak belirlendi.

Fuar, roman ve çocuk kitaplarından bilimsel veri tabanlarına kadar her türden yayın ve içerik için en önemli uluslararası ticaret fuarı olma özelliğine sahip. 

Fuara Türkiye’den katılan firma ve kurumlar şunlar:
ABM Yayınevi, Destek Yapım, Erkam Yayın, Hiperlink Eğitim, Informascope Bilişim, İz Yayıncılık, Metamorfoz Yayıncılık, Multibem, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Nemesis Yayıncılık, Sev Yayıncılık, Timaş Yayınları, Tudem Eğitim Hizmetleri, Yedipınar Basım Yayın, Yumurcak Yayınları.