Yaklaşık 5 bin nüfuslu küçük kasabada meydana gelen olayın sebebi henüz bilinmiyor.

Olay günü sabahı saat 07.30 sıralarında 14 yaşındaki Ece S. ile 13 yaşındaki kız arkadaşı Nerea S., birlikte okula gitmek için yola çıktı. Kanlı olay, okula yakın mesafedeki yol üzerinde gerçekleşti.

Polis, şüphe üzerine olay yeri yakınlarındaki bir mülteci yurduna baskın düzenleyerek içeride bulunan 3 kişiyi gözaltına aldı. Polisten yapılan açıklamaya göre, aynı gün saldırı ile ilgisi olmadığı açıklanan 2 mülteci serbest bırakılırken, olayın zanlısı olduğu ileri sürülen 27 yaşındaki Eritre kökenli bir mülteci hakkında ise kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklama kararı çıkartıldı.

Alman basınına genişçe yansıyan haberlere göre, gözaltına alınan ve henüz ifade vermediği açıklanan zanlının, bıçak yaraları nedeniyle polis nezaretinde hastanede tedavi altına alınarak ameliyat edildiği yazıldı.

ALEVİ GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA 

Olay sonrası sosyal medyada paylaşımda bulunan Baden-Württemberg Alevi Gençlik Derneği (BDAJ) ise, 14 yaşındaki Ece S.'nin Ulm'deki Alevi Toplumu'nun bir üyesi olduğunu açıklayarak 'Ece'nin yasını tutuyoruz, korkunç olayı nefretle kınıyoruz' ifadesini kullandı.  Ece S.'nin taziyesinin bugün saat 14.00'te Ulm Cemevi'nde yapılacağı kaydedildi.

Öte yandan Baden Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl de (CDU), bu korkunç olayı mutlaka açıklığa kavuşturacağız dedi. Strobl, acı olayda siyasi veya dini saiklerle hareket edildiğine dair bir kanıt bulunmadığını söyledi. 

Lozan'da inşaat iskelesi çöktü: 3 işçi hayatını kaybetti Lozan'da inşaat iskelesi çöktü: 3 işçi hayatını kaybetti