Endonezya: 10 metrelik piton 36 yaşındaki kadını yuttu Endonezya: 10 metrelik piton 36 yaşındaki kadını yuttu

Geçen hafta Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ziyaret eden Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, bu geziyle ilgili kaleme aldığı yazıda yine Türkiye'yi hedef aldı.

Kiev'deki bir sığınakta Ukraynalı mevkidaşı Dimitro Kuleba'yla basın toplantısı düzenleyen Dendias, burada da Ankara-Atina hattında son dönemde artan gerilime değinerek Türkiye'nin Yunanistan'ı savaşla tehdit ettiğini savunmuştu.

Nikos Dendias, ziyaretle ilgili Kathimerini gazetesi için bir yazı kaleme aldı. Kiev'de sirenlerin çalması üzerine sığınağa inmek zorunda kaldıklarını kaydeden Dendias, ziyaretinin Türkiye'ye bir mesaj niteliğinde olduğunu ima ederek, “Kiev, Yunanistan'ın karşı karşıya olduğu tehdidi uluslararası topluma anlatmak için çok uygun bir yerdi” dedi.

‘TÜRKİYE, RUS TAKTİKLERİNİ BENİMSİYOR’

Yunanistan'ın da Ukrayna gibi doğusundaki komşusunun saldırganlığıyla karşı karşıya olduğunu öne süren Dendias, “Her iki komşu da topraklarımızda hak iddia ediyor” diyerek Yunanistan'ı Ukrayna'ya, Türkiye'yi Rusya'ya benzetti.

Türkiye ve Rusya'nın sınırlara saygı duymadığını yazan Yunan bakan, Türkiye'nin Rusya’yı taklit ettiğini ve Rus taktiklerini benimseyerek Yunanistan'a “Yeni Ukrayna olmak istemiyorsan dikkatli ol” mesajı verdiğini iddia etti. Buna karşı ABD, AB ve diğer ortaklarla ittifakları genişlettiklerini kaydeden Dendias, birçok ülkenin de kendilerine destek verdiğini ifade etti.