Hakan ARSLAN / Hamburg

'Unutmayacağız'

Uzun süredir yakalandığı kanser hastalığı ile boğuşan ve geçtiğimiz Çarşamba günü tedavi gördüğü Altona Hastanesi'nde hayata gözlerini yuman Dersim'in güler yüzü, Hamburg'un sevilen isimlerinden Süleyman Gündoğdu, sonsuzluğa uğurlandı.

Bergedorf'daki Alevi Mezarlığında düzenlenen cenaze törenine katılan sevenleri ve devrimci dostları, Gündoğdu ailesinin acısını paylaştı.

Pandemiye rağmen yoğun katılımın olduğu, sosyal mesafe ve maske kuralına uyulan törende, Gündoğdu'nun yoldaşı Deniz, kısa bir konuşma yaptı.

Viyana'da Vakıfbank’a Varlık Fonu ve Türkiye sorusu Viyana'da Vakıfbank’a Varlık Fonu ve Türkiye sorusu

Süleyman Gündoğdu'nun devrimci kişiliğinin asla unutulmayacağını ifade eden mücadele arkadaşı Deniz, ''Süleyman Gündoğdu'nun erken vefatı, hepimizi derinden sarstı. O'nu, hep güler yüzüyle, insan sevgisiyle, yardımseverliği ve geleceğe umutla bakışıyla hatırlayacağız. Hepimizin yakından tanıdığı, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine kendini adamış dost yürekli  Süleyman abi, uzun bir  süredir kanser illetiyle boğuşmaktaydı. Ne yazık ki yenik düştü. Hastane ve ev arasında geçirdiği günler başta kendisini olmak üzere, dostlarını da oldukça üzmüştü. Buna rağmen o, hiç bir zaman yılgınlığa kapılmadı. En zor günlerinde bile özgürlük mücadelesine sırt çevirmedi. O'nu hep güler yüzü ve insan sevgisi ile hatırlayacağız'' dedi.

Dede Mustafa Mısır'ın konuşması, duası ve helallik almasının ardından lokmalar dağıtıldı. Devrimci Süleyman Gündoğdu'nun cenazesi daha sonra memleketi Dersim'in Çemişgezek ilçesine bağlı Yemişdere Köyünde toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.