Die Linke, gelecekte çocukların ve gençlerin kendilerini etkileyen tüm kararlara katılmalarını sağlayan bir koordinasyon komitesi toplamaya hazırlanıyor.

Demir Çelik işçileri yeniden sandık başına gidiyor Demir Çelik işçileri yeniden sandık başına gidiyor

Die Linke (Sol Parti) Hamburg Meclis Grubu, gençlerin çözüme yönelik fikirlerinin okullar, üniversiteler, çocuk ve gençlik çalışmalarına yönelik kurumlar aracılığıyla kayıt altına alınmasını ve Meclisin bir an önce bu konuda pozisyon alması gerektiğini savunuyor. Die Linke'den yapılan açıklamada, gençlere yönelik düzenleyici tedbirlerin, aşırı polis operasyonları ve acımasız cezaların, Hamburg Senatosunun gençlerin istek ve ihtiyaçlarına verdiği yanıtlar olduğu savunularak, bu durumun teknik, yasal ve politik olarak gençlerin ihtiyaç duydukları konular ile ilgili her şeyle çeliştiği ifade edildi.

''Gençleri dinlemeliyiz''

Hamburg Sol Parti Parlamento Grubu Lideri Sabine Boeddinghaus: herkesin gençleri dinlemesi ve onlara bir gençlik kazandırması gerektiğini ifade ederek, "Senato, uzmanlarla ve her şeyden önce gençlerin kendileri ile birlikte uygulanabilir çözümler ve kavramlar üzerinde zamanında ve öngörüyle çalışmayı suç olarak görmemeli. Kentte kutlamalar, danslar, sosyal buluşma yerleri, iletişim ve alışveriş alanları, gençlerle birlikte oluşturulacak siyaset tarafından mümkün kılınmalı ve sağlanmalı. Ayrıca Delta Varyantı nedeniyle oluşabilecek yeni kısıtlamalar nedeniyle sol kanat meclis grubu olarak, gençlerin gelecekteki kararlara sürdürülebilir katılımının kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyoruz'' dedi.