Emine SONUGÜR / HAMBURG

Hamburg'da yaşayan ses sanatçısı Özcan Süer sanatının 50. yılını yoğun katılım ve büyük bir şölenle kutladı.

50 yıl dile kolay

Kentin Altona semtinde bulunan Hamburg Türk Toplumu (TGH) Hospitalstr. 111 Haus 7 Salonun'da gerçekleşen 50. sanat yılı Jübilesi'ne yoğun katılım oldu ve salon doldu. 50 yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakan sanatçı, yıllardır birlikte sahne alıp beraber çalıştığı sanatçılardan da büyük destek geldi ve meslektaşları yalnız bırakmadılar.

Tam bir sanat şöleni oldu

Program öncesi sanatçı Özcan Süer'in geçmişte bıraktığı 50 yıl ve mazisinden resimlerle bazı anıları sahnede ekranda gösterildi. Piyanis-Şantör Aytun Ede'nin teknikle ilgilendiği gecede Sadık Bayram, Cemal Malkoç, Ayhan Yörük, Cemalettin Üzüm, Arap Hasan ve Bahti Bas sahne alarak orkestrayı oluşturdular. Zengin müzik programında önce Sadık Bayram Türk sanat müziğinden eserler seslendirdi.

Meslektaşlarından yoğun destek

50. sanat yılı jübilesi'nde şiirler seslendiren ve aynı zamanda sunuculuğunu üslenen Ali Akdemir, Özcan Süer hakkında bazı bilgiler aktardı. Daha sonra yoğun alkışlarla sahne alan Özcan Süer, kendisine verilen destekten dolayı memnunluğunu dile getirip herkese teşekkür etti.

Zengin bir program

Gabriel Garcia Marquez'in edebiyat klasikleri listesinde hangi kitaplar var? Gabriel Garcia Marquez'in edebiyat klasikleri listesinde hangi kitaplar var?

Sanatçı Türk sanat müziğinden eski parçalara yer verdi. Zaman zaman parçaları katılamcılarla birlikte seslendiren sanatçı yıllar önce birlikte sahne aldığı ve vefat eden meslektaşlarını da andı. Sanatçıya Burhan Kul Uluslararası Türk Müziği Akademisi müzik çalışmalarına destek verdiğinden dolayı bir plaket verilirken, sahne çiçek bahçesine döndü.

Yoğun alkışlandı

"Eski dostlar", "Senede bir gün", "Agora meyhanesi" gibi birbirinden güzel parçaları seslendiren Özcan Süer dinleyenleri adeta müziğe doyurdu. Sanatçıya destek veren misafir sanatçılar Murat İnce, Yaşar Kanas, Ekrem Yavuz'da ikişer eser seslendirerek geceye renk kattılar. Özcan Süer böylece 50 yıldır emek verdiği sanatını taşlandırdı.