Rusya Federasyonu Komünist Partisi (RFKP) Genel Başkanı Gennadiy Zyuganov, Ruslara Türkiye'ye gitmemeleri, bu yılki tatillerini ülkede geçirmeleri yönünde tavsiyede bulundu.

Rusya Federasyonu Komünist Partisi (RFKP) Genel Başkanı Gennadiy Zyuganov, Ruslara Türkiye'ye gitmemeleri, bu yılki tatillerini ülkede geçirmeleri yönünde tavsiyede bulundu ve "Türkiye için acele etmeyin, size hiçbir şey vermez. Şimdi sıcak ve ayrıca Ayasofya'ya bile el atarak Ortodoksların görüşünü hiçe saydılar ve tüm bunlar aslında kötü kokuyor" şeklinde konuştu.

Sputnik’in aktardığına göre, Rossiya 24 televizyonuna konuşan Zyuganov, 80'e yakın ülkeyi dolaştığını ve birçok yer gördüğünü belirterek "Sevgili ülkemdeki seyahatlerden daha etkileyici bir turizm, daha iyi izlenimler hiç bir yerde görmedim" dedi.

Elbrus, Baykal, Altay ve Kırım'ın güzelliklerine dikkat çeken Zyuganov, "Ülkenizi görmek için daha fazla seyahat etmenizi öneriyorum. Türkiye için acele etmeyin, size hiçbir şey vermez. Şimdi sıcak ve ayrıca Ayasofya'ya bile el atarak Ortodoksların görüşünü hiçe saydılar ve tüm bunlar aslında kötü kokuyor" ifadelerini kullandı.

Zyuganov, kişinin ülkesini sevmesi ve değer vermesi gerektiğine vurgu yaparak, "Ama her şeyden önce, onu kalkındırmalı ve bu zor zamanda canlanmasına yardımcı olmalıyız. Bu yılınızı seyahatlerinizle, büyük acılar çeken Rusya’mıza adamanızı öneriyorum, bu çok hoşunuza gidecektir" diye konuştu.

İşte o gerçek: Albashır'ı YPG'nin ajan diye tutukladığı ortaya çıktı İşte o gerçek: Albashır'ı YPG'nin ajan diye tutukladığı ortaya çıktı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 1 Ağustos'ta Ankara ve İstanbul'a, 10 Ağustos'ta Antalya, Bodrum ve Dalaman'a uçuşların yeniden başlayacağını belirtmişti.