Almanya’ da bir çok ticari işletmesi olan Kırşehir’in Kaman ilcesi nüfusuna kayıtlı iş adamı Taner Ay Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

UÇURUMDAN AŞAĞI YUVARLANDI

Kırşehir Habervakti gazetesinin edindiği bilgiye göre; Türkiye’den Porsche marka otomobili ile yola çıkan Kırşehir'li iş insanı Taner Ay Bulgaristan’da aracıyla uçurumdan aşağı yuvarlandı. Yaşanan kazada olay yerine gelen bulgar sağlık ekipleri Taner Ay’ın hayatını kaybettiğini belirlerken koruması Anıl Sümer’in ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Bulgaristan'da hastanede tedavi altına alınan yakın koruması Sümer'in, alınan ilk ifadesinde kaza anını hatırlamadığını söylediği aktarıldı.

'Erdoğan'ın açıklaması Türk halkının vicdanını yansıtıyor' 'Erdoğan'ın açıklaması Türk halkının vicdanını yansıtıyor'

SEDAT PEKER TANER AYI İŞARET ETMİŞTİ

Sedat Peker’in “Metin Külünk söyledi ben de para gönderdim” dediği ve Almanya’da 2016’dan bu yana yasaklı olan “Osmanen Germania” (Almanyalı Osmanlılar) derneğinin yöneticilerinden Taner Ay’ın, dönemin Başbakanı, mevcut Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile aynı masada oturarak çay içtiği bir fotoğrafın ortaya çıkmasıyla suç örgütü lideri Peker’in para gönderme mevzusunda Taner Ay’ı işaret ettiği ulusal basında geniş yer bulmuştu.

SÜLEYMAN SOYLU İLE RESİMLER PAYLAŞMIŞTI

Taner Ay’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Metin Külünk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi devlet büyükleri ile sosyal medya hesaplarındaki fotoğraf paylaşımları dikkat çekmişti. 

AY’IN ÖLÜMÜNDE SUİKAST İHTİMALİ

Tüm bunlar bir araya getirildiğinde Kırşehir’ li iş adamı Taner Ay’ın genç yaşta Türkiye ya da ikamet ettiği Almanya’da değil de Bulgaristan gibi bir ülkede ölümü 1996 yılında yaşanan Susurluk kazası gibi planlı bir suikaste mi kurban gitti sorusunu gündeme getirdi.