Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandığını açıkladı.

Fatih Özer'in Türkiye'ye iadesi için işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Özer’in yakalandığı binada yapılan aramalar kapsamında delil niteliği taşıyan bilgisayar, banka kartı, cep telefonu gibi birçok kişisel eşyaya el konuldu. Öte yandan Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Çuçi operason ile ilgili yaptığı açıklamada Arnavutluk polisinin başarısına değinerek, "Bu operasyon, Arnavutluk hükümetinin organize suçlarla mücadele konusunda ısrarlı ve samimi olduğuna dair en büyük işarettir" ifadelerini kullandı.

Yatırımcılarını milyonlarca dolar dolandırarak yurt dışına kaçan Özer, 20 Nisan’da Arnavutluk’ta bir otele giriş yaptığı sırada güvenlik kamerası tarafından görüntülenmişti. Söz konusu otelin başkent Tiran’da olduğu ifade edilmiş ve Özer’in resepsiyondaki görevliye pasaportunu uzattığı görülmüştü.

NE OLMUŞTU?

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından Thodex'e yönelik soruşturmada aralarında Faruk Fatih Özer'in de bulunduğu 21 şüpheli hakkında iddianame hazırlanmıştı. Firari Faruk Fatih Özer için 3 suçtan 40 bin 564 yıla kadar hapis istendi.

Eczacılardan "Aşırı bürokrasiye karşı" protesto Eczacılardan "Aşırı bürokrasiye karşı" protesto

Kripto para borsası Thodex'e yönelik soruşturmada aralarında Faruk Fatih Özer'in de bulunduğu 21 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Firari Faruk Fatih Özer için 3 suçtan 40 bin 564 yıla kadar hapis istendi. 2027 kişinin 'şikâyetçi' sıfatıyla yer aldığı iddianamede, 356 milyon lira zarar oluştuğu kaydedildi.