İspanya'dan Victor Malo'nun haberine göre deneyimli orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan ile Barcelona sezon sonu için anlaşmaya vardı.

Bordo-mavililerin teknik direktörü Xavi'nin İlkay Gündoğan ile birebir iletişime geçtiği kaydedildi. Xavi'nin İlkay Gündoğan'ı transfer etmeleri halinde orta sahanın merkezine yerleştirerek pas oyununun yönetimini kendisine bırakacağını söylemesi yıldız oyuncunun transfere sıcak bakmasında etkili olduğu iddia edildi.

Başarılı orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan'ın Barcelona'ya gitme konusuna sıcak baktığı biliniyor. Oyuncunun ilerleyen yaşı nedeniyle tempolu bir oyundan ziyade sistem oyununun bir parçası olmak istiyor.

TEKNİK DİREKTÖRÜ SICAK BAKMIYOR

Manchester City teknik direktörü  Pep Guardiola, "Onu seviyorum, İlkay çok öenmli bir oyuncu. İnsanlık, sessizlik ve önderlik ediyor ama o konuştuğunda herkes dinliyor. Eğer ayrılmak isterse onun karşısında duramam." açıklamasında bulundu

İlkay Gündoğan bu sezon Manchester City forması ile çıktığı 46 resmi maçta 5 kez rakip fileleri havalandırırken 5 kez de asisst yaptı.

Maduro: Maradona'nın öldürüldüğüne inanıyorum Maduro: Maradona'nın öldürüldüğüne inanıyorum