Hamburg yakınlarında Schleswig-Holstein Eyaletine bağlı Delingsdorf'ta şirketin ofisine giren hırsızlar, içeride bulunan kasayı boşaltıp beraberlerinde getirip kullandıkları malzemeleri olay yerinde unuttu.

Yaz ayları çilek dönemi
Herkesin bildiği gibi yaz mevsiminde özellikle Hamburg ve çevresinde köy ve çiftlik yakınlarına kurulan çilek şeklinde dev standlar birçok yerde görülür. Polisten yapılan açıklamaya göre Delingsdorf'taki çilek toptancısı şirketin ofisindeki
 kasayı hırsızların soyduğu ve miktarın ne kadar olduğu bilinmiyor.

Mal sahibi yoktu

Çilek toptancısı mal sahibi 75 yaşındaki Enno Glantz'ın, olay anında evde olmadığı Mecklenburg-Vorpommern'de olduğu belirlendi. Konu ile ilgili Glantz, olay anında evde olmadıklarını ve bunun yalnızca verilen maddi hasarın yanı sıra rahatsız edici bir his olduğuna vurgu yaptı ve en kısa zamanda hırsızların yakalanmasını dile getirdi.

Alet şantiyeden mi geliyor?

Olayın Haziran ayının sonunda meydana geldiği ve polisin çok yönlü soyguncu veya soyguncularla ilgili araştırmaları devam ettirdiği açıklandı. Polis, olayla ilgili halktan yardım istedi ve konu ile ilgili geniş kapsamlı bilgi verdi. Soyguncular balyoz, kazma, alüminyum merdiven ve iki hidrolik hortum olay yerinde unuttu. Unutulan malzemeler şantiyeden olabilir mi? Sorusuna yanıt arıyor.

İhbarda bulununuz çağrısı
Dikkat çeken noktalar: “Çapa ve merdiven, kendi araçlarını işaretlemek için şantiyelerde olduğu gibi renk kodludur" diyen bir polis sözcüsü: “Hırsızlar inşaat işçileri meslektaşları olabilir veya tanıyanlar çıkabilir” dedi. Olayı görenlerin veya olayla ilgili bilgisi olanların Ahrensburg Polis 04102-809-0 telefon numarasına ihbarda bulunmaları istendi.

Emine SONUGÜR