Mehmet TANLI

Festival programı ile ilgili açıklamada bulunan Hüseyin Sıtkı, uzun metraj dalında 38 Film, belgesel dalında 116 film, Üniversitelerarası Kısa Film Dalında 65 Türk, 10 Alman filminin başvurduğunu belirtirken, ilk kez oluşturulan Senaryo dalında ise 11 başvuru yapıldığının altını çizdi.

Festivalde yepyeni bir kategori: Senaryo yarışması

Frankfurt Türk Film Festivaline şu kurumlar desten veriyor; Hessen Eyaleti Kültür ve Uyum Bakanlığı, T.C. Kültür Bakanlığı, Frankfurt Büyükşehir Belediyesi, Frankfurt Türkiye Başkonsolosluğu. Sıtkı, Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinde 11. Alman Sinemacılar gözü ile Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film Yarışması, 15.Türk ve Alman Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışmasının yanı sıra bu yıl ilk kez Senaryo yarışması için de başvuru alındığını belirtti.

Uzun Metraj Film Ön Jürisi: Tarık Tiryakioğlu, Pelin Oruç, Musa Öztep

Belgesel Film Ön Jürisi:  Nil Su Filiz, Ezgi Yılmaz, Semih Mumcular

Kısa Film Ön Jürisi:  Yaman Yoldaş, Günay Alioğlu, Eray Köseoğlu, şeklinde sıralanıyor.

Yeşiller Partili vekil: Hamburg İslam Merkezi kapatılsın Yeşiller Partili vekil: Hamburg İslam Merkezi kapatılsın

Açılış gecesi Yaşam Boyu Başarı Ödüllerinin verileceği festivalde yarışacak filmlerin Alman ve Türk sinemacılardan oluşan ortak Ana jüri tarafından değerlendirileceği Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin kapanış gecesinde ALTIN ELMA ödülleri sahiplerine takdim edilecek.

Frankfurt ve Almanya çapında en tanınan Film Festivallerinden birisi olan ve şehrin, bölgenin kültürel, sanatsal yaşamına büyük katkı sunan, kültürler arasında köprü kuran, Türk sinemasını Almanlara tanıtan bu Festival Türkiyeli seyircilerle buluşmayı bekliyor.

Detaylı Bilgi için Festivalin Linkini tıklayınız http://turkfilmfestival.de/programm.html