CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel‘in de konuk olarak katıldığı, Genel Kurul öncesi politik gündemi değerlendiren bir konuşma ve Divan Başkanlığını Mevlüt Asar‘ın yaptığı genel kurulda, divan katip üyeliklerine de Fatoş Sayılan ve Mihriban Coşkun Göktan seçildiler.

Yönetim, denetim ve bütçe raporlarının okunmasının ardından, yeni yönetim kurulunun seçimine geçildi. Seçimler öncesi daha kapsayıcı bir yönetimle çok daha aktif olmak istediklerini belirten Başkan Orhan Göktan, aday olup kazanamayan ya da aday olmayanlar da dahil kimsenin dışlanmayacağını önemle vurguladı.

Divan Başkanlığını Yazar Mevlüt Asar‘ın yaptığı Genel Kuruldaki oylamanın sonuçlarına göre başkanlık görevine Orhan Göktan getirildi.

Tek liste ile gerçekleşen seçimler sonrası yeni yönetim genel kurulun hemen ardından toplanarak görev dağılımını da gerçekleştirdi.

Sosyalist tiyatro Erwin Motor ile Avrupa Turnesi'nde Sosyalist tiyatro Erwin Motor ile Avrupa Turnesi'nde

Fikir Atölyesi Derneği yönetimi şu isimlerden oluştu:

Orhan Göktan, Berkin İpek, Feridun Yılmaz, Dr. Aydın Sayılan, Meral Karakartal.

Üye Yöneticiler: Dr. Özgül Ağbaba, Birol Keskin, Mehmet Tanlı, Zeki Rüzgar.

Yedek Üyeler: Elif Salihoğlu, Gani Cansever.

Denetleme Kurulu: Nükhet Özsezgin, Tufan Bozdoğan. Celal Tarhan.

Türkiye'deki süreci yakından takip ediyoruz ve pasif kalmayacağız

Yeni Başkan Orhan Göktan üyelere teşekkür ederek çalışmalara aktif şekilde katılıma çağırdı.

Göktan daha sonra şunları söyledi: ‘‘Önümüzde önemli görevler var. En önemlisi ve önceliğimiz buradaki sorunlarımızı unutmadan AKP iktidarının gitmesi 6'lı masanın, muhalefetin başarılı olması için buradan onlara destek sunacağız. Türkiye'deki süreci takip ediyoruz ve pasif kalmayacağız. Türkiye'nin demokratikleşmesi ve buradaki imajımızın düzelmesi için Türkiye‘de bir iktidar değişimi zaruri olmuştur. 14 Mayıs'ta demokratlar birleşerek kazanacaktır buna inanıyoruz yoksa, ülkemiz uygar dünyadan biraz daha uzaklaşacak, laiklik diye bir şey kalmayacaktır‘‘ dedi.

Duisburg'taki FAD Genel Kurulunda sanatçılardan Gani Cansever( Heval) "birlik olalım“ adlı türküsünü seslendirirken, Mehmet Eyripala’da Kanunuyla çaldığı parçalarla akşama renk kattılar. 

Mehmet TANLI / Duisburg