İspanyolca konuşan bir adam bir televizyon programında kahkahalarla gülerek bir şeyler anlatıyor. Onu bu kadar ünlü yapan ise konuşmasına birçok dilde alt yazılar eklenip farklı siyaset içerikli hikayeler anlatılmasıydı.

İNTERNET FENOMENİ HAYATINI KAYBETTİ

Tarihin sayfalarında insanlar ve kediler Tarihin sayfalarında insanlar ve kediler

Katıldığı bir televizyon programındaki gülüşüyle internet fenomeni haline gelen İspanyol komedyen Juan Joya Borja, 65 yaşında hayatını kaybetti.

İnternetteki en ünlü kahkaha olan ''El Risitas'' lakaplı komedyen Juan Joya Borja, ikonik kahkahasıyla dünyanın dört bir yanında meşhur olmuştu.

BİR SÜREDİR HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYORDU

Bacağındaki vasküler problem nedeniyle tedavi altına alınan ancak kan damarlarındaki sorunlar nedeniyle bacağı kesilmek zorunda kalan Borja'nın, Eylül ayından beri tedavi gördüğü hastaneden ölüm haberi duyuruldu.

İspanya’da El Risitas adıyla tanınan komedyen Juan Joya Borja’nın kahkahaları yaşanan her olaya uyarlanıyordu. Borja’nın ölümü sosyal medyada da gündem oldu.

Juan Joya Borja, bir restoranda çalışırken aşçıyla arasında geçen komik olayı Jesús Quintero'nun programında anlatmıştı. Ancak El Risitas bu anlatımı sırasındaki kahkahaları birçok farklı gelişmeyle kurgulanarak internette paylaşılmaya devam ediyor. Mizansen olarak kullanılan Juan Joya Borja’nın kahkahaları bir keresinde ise İstanbul seçimleri için kullanılmıştı.