Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve 26. Dönem Milletvekili Haluk Pekşen partisine çok sert eleştiriler getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve 26. Dönem Milletvekili Haluk Pekşen canlı yayında partisine ateş püskürdü.

Halk TV'de Fatih Ertürk ile "Türkiye Nereye" adlı programda Haluk Pekşen, partisine çok sert eleştiriler getirerek dikkat çeken sorular yöneltti.

"AKP'NİN YAPMADIĞI DAHA NE KALDI"

Pekşen, “Bir iktidarın kaybetmek için ne yapması gerekiyor? AKP’nin yapmadığı daha ne kaldı? Yani AKP şunu da yaparsa biz onu indireceğiz diyeceğimiz bir şey kaldı mı Allah aşkına? Bana birisi çıksın desin ki, AKP şunu yaparsa muhalefet AKP’yi oradan indirir. Tek bir neden, bekliyorum…” diye sordu.

Pekşen, “Halk daha ne yapsın. 7 Haziran’da iktidarı almış ellerinden. Ama sen becerip onu iktidardan indirememişsen, '400’ü verin bu olaylar dursun' diye açıkça ikrar etmiş ve sen bunu açıkça seyretmişsen…” derken, dokunulmazlıkların kaldırılmasına da değinerek, “Ayağımızın altına sabun konuldu ve biz o sabuna göz göre göre bastık” dedi.

Canlı yayında yaşanan gerginlik ve Haluk Pekşen'in partisine eleştirileri şu şekilde:

"NİYE İMZA ATIYORSUNUZ"

Haluk Pekşen, CHP'ye yaptığı eleştiride, şu ifadeleri kullandı:

“Anayasa referandumu günü, mühürsüz oylar sandıklara bangır bangır atıldığında muhalefet örgütleri Türkiye’nin dört bir yerinden Ankara’ya feryatlarını ulaştırdılar. Dediler ki, 'boş oylar kullandırılıyor, tehdit ediliyoruz, burada dayak yiyoruz. Başımıza gelmeyen kalmadı. Sandık görevlileri dövülüyor, buna müdahale edin' dediler. Ama biz örgüte mesaj attık: Mühürsüz oylar geçerlidir dedik.”

İdlib'de öldürülen Türk askerlerine de değinen Pekşen, konuyla ilgili olarak TBMM'de imzalanan ortak bildirgeye de tepki gösterdi. "33 şehit… Parlamentoyu olağanüstü toplantıya davet ediyorsunuz. Kimse sizin sesinizi duymuyor. Milli Savunma Bakanı denilen zat, telefonlarınıza çıkmıyor ama Meclis’te bir tane bildirge yayımlanıyor, altına imza atıyorsunuz. Siz onun bildirgesinin altına niye imza atıyorsunuz? Çıkın siz bildirge yayımlayın” diye belirtti.

Peker'den mesaj: Sonucu ne olursa olsun susmayacağım Peker'den mesaj: Sonucu ne olursa olsun susmayacağım

"BİTMİŞ BİR İKTİDARI KONUŞUYORUZ. TÜKENMİŞ..."

Pekşen, “Daha vatandaş ne yapsın, oyunu güvenip sana teslim ediyor. Bitmiş bir iktidarı konuşuyoruz. Tükenmiş… Bunu toparlayacak bir irade bekliyor halk. Türkiye’ye sahip çıkacak, bu güçlü halkı arkasına alacak, bu ülkeyi yeniden inşa edecek bir irade bekliyor” diye belirtirken, “Biz bugün halkın önüne umudu koymalıyız, AKP’nin ne olduğunu zaten biliyorlar” dedi.