Almanya'da ırkçı ve yabancı düşmanı parti Almanya İçin Alternatif'in (AfD) 2024 yılında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Rheinland-Pfalz eyaletinin liste başı adayı olan Alexander Jungbluth, döner, pizza ve nargile barların yasaklanmasını istedi.

Irkçı AfD'nin Berlinli üst düzey politikacısı Alexander Jungbluth, artık döner, pizza ya da nargile barlar yerine, Avrupa'da Avrupa kültürünü yansıtan ürünlerin olması gerektiğini söyledi.

Jungbluth, “Her yerde döner ya da nargile bar görmek istemiyoruz. Almanya'da Alman, İtalya'da İtalyan; Fransa'da Fransız kültürünü yansıtan yemekleri görmek istiyoruz. Parti programımızda da belirtildiği gibi çeşitlilik içinde birliği savunacağız. Bu, Avrupa’nın her yerinde döner tezgâhları ve nargile barları istemediğimiz anlamına geliyor. Şu anda Avrupa'da olan sadece belirli bir ürünün her yeri işgal etmesi” dedi. 

Hamburg'da rekor düzeyde kokain ele geçirildi Hamburg'da rekor düzeyde kokain ele geçirildi

Gerçek bir Alman’ın yabancı kültüre ait yemekleri sadece tatillerde yiyebileceğini ifade eden Jungbluth, çeşitlilikten ne anladığını ise şu sözlerle açıkladı: “Almanya’da bir Alman kültürümüz var. Fransa’da bir Fransız kültürü ve İtalya’da bir İtalyan kültürü. Her yerde bu çok kültürlülük değil.”