İspanya'da Ligi'nde Real Betis-Sevilla derbisinde tribünden atılan mızrak benzeri yabancı maddenin Joan Jordan'a isabet etmesinin ardından maçın hakemi iki takımı da soyunma odasına gönderdi. Saha içinde büyük arbedenin yaşandığı karşılaşma maçın hakemi tarafından iptal edildi. 

İspanya Kral Kupası'nda görmeye alışık olmadığımız bir hadise yaşandı. Real Betis ile Sevilla arasında oynanan ve İspanyolların Endülüs derbisi olarak adlandırdığı karşılaşma çıkan olaylardan sonra yarıda kaldı.

Benito Villamarin Stadı'nda oynanan karşılaşma, Sevilla'nın 1-0'lık üstünlüğü ile devam ediyordu. Real Betis, Sevilla'nın golüne çok geçmeden cevap verdi. Olaylar da bu golden sonra karıştı...

Bu golden sonra Betin tribünlerinden mızrağa benzeyen yabancı madde, Sevillalı Joan Jordan'ın tam başına isabet etti. Aldığı darbeyle yere yığılan Jordan'ı gören hakem direkt olarak maçı durdu ve oyuncuları soyunma odasına gönderdi.

Atılan cismin çok tehlikeli olduğu görüntülere yansıyınca ortaya çıktı. İnce, uzun bir mızrağa benzeyen madde, oyuncunun tam olarak kafasına isabet etti. Joan Jordan'ın sağlık durumunun iyi olduğu aktarılırken maç tatil edildi.

Son kararı federasyon verecek

Tansiyonun yükseldiği anların ardından maçın hakemi Ricardo De Burgos Bengoetxea, maçın devam etmeyeceğini ilan ederek karşılaşmanın iptaline karar verdi. Karşılaşmanın akıbetine ilişkin kararın federasyon tarafından değerlendirilerek açıklanması bekleniyor.

Küba doğumlu oyuncu Vargas resmen Malatyalı olacak Küba doğumlu oyuncu Vargas resmen Malatyalı olacak