Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'ın Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gerçekleştireceği ‘öğrenci buluşmaları’ etkinliği, bir grup üniversite öğrencisinin protestosu nedeniyle iptal edildi.

2023'te en çok gazeteci İsrail'in saldırılarında öldü 2023'te en çok gazeteci İsrail'in saldırılarında öldü

58. ve 59. hükümetlerde Ekonomi ve Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı olan Ali Babacan'ı, AKP'nin özelleştirme politikalarının mimarlarından biri olarak nitelendiren öğrenciler bir açıklama yaparak, “Babacan gençliğe umut olamaz” sloganlarını attılar.

ODTÜ yerleşkesindeki Çatı Kafe önünde yapılan açıklamada, "Ali Babacan, stadında devrim yazan ODTÜ'de kendi propagandasını yapmaya çalışıyor. Yapmaya çalıştı ama izin vermedik. TÜPRAŞ, TEKEL gibi birçok kurumu özelleştiren, bu yağma düzeninin mimarlarından olan Babacan ve onun gibiler bugün ortalığa 'umuduz' diye çıkmaya çalışıyor. Bizler de diyoruz ki AKP ve türevleri bu ülkeye umut olamaz. Emekçi halkın sorunlarına çözüm bulamaz, aydınlık bir Türkiye'yi kuramaz” ifadelerine yer verildi.

Protesto sırasında duvarda asılı, büyük harflerle yazılmış ve Babacan'ın resmi üzerinde kırmızı renkte çarpı çizilmiş olan bir pankart ise dikkat çekti.

13 YIL AKP BAKANI

18 YIL AKP MİLLETVEKİLİ ÖZELLEŞTİRME ŞAMPİYONU 

SARAY İŞBİRLİKÇİSİ

ALİ BABACAN ODTÜ'DEN DEFOL! 

Açıklamanın ardından öğrenciler “Babacan gençliğe umut olamaz” sloganları atarken, DEVA Partisi etkinliği iptal etti.