TSK’daki 'sarıklı' general ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili başlatılan soruşturmada, sabah saat 6 sıralarında bir bölümü daha önce Ergenekon ve Balyoz davalarından hapis yatan, 10 emekli amiralin gözaltılna alınarak ifadeleri için Ankara'ya götürüldüğü açıklandı.  

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç “Emekli Amiral Cem Gürdeniz evine gelen polislerce gözaltına alındı.  Türkiye için utanç verici bir gün. Biz bu oyunları daha önce de gördük. VATANSEVERLER DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BOYUN EĞMEYECEK!” mesajını paylaştı.

İşte o mesajlar:

"DÜN DE SUSMADI BUGÜN DE SUSMAYACAK"

CHP Parti Meclisi Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Amirallerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Bülent Tezcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Dün FETÖ’cüler orduda, Cem Gürdeniz hapisteydi. Bugün sarıklı cübbeli amiraller orduda, Cem Gürdeniz gözaltında. Anlaşıldı ki, iktidar dün neredeyse bugün de orada. Vatanseverler dün de susmadı, bugün de susmayacak" diye belirtti.

TÜSİAD’dan AB ile ilişkileri canlandırma çağrısı TÜSİAD’dan AB ile ilişkileri canlandırma çağrısı

ESKİ 126 PARLAMENTERLERDEN AMİRALLERE DESTEK

Gözaltına alınan emekli amirallere destek, eski parlamenterlerden geldi. Değişik dönemlerde seçilerek TBMM’de milletvekili olarak görev yapan, aralarında CHP Dış Politika Danışma Kurulu üyeleri, önceki Dışişleri Bakanlarından Prof. Şükrü Sina Gürel ve E. Büyükelçi Osman Korutürk, önceki TBMM Başkan vekili Güldal Mumcu’nun da bulunduğu 95 eski parlamenter, “Eski Parlamenterlerin Kamuoyu Açıklaması” başlığıyla bir açıklama yayınlayarak Cumhuriyeti temel niteliklerinin tartışılamayacağına işaret etti ve Kanal İstanbul’a karşı çıkarak Montrö’nün tartışılamayacağını belirtti.