Brezilyaefsane futbolcu Pele'nin 82 yaşında yaşamını yitirmesinin ardından Latin Amerika liderleri taziye mesajları paylaştı.

29 Kasım'dan bu yana hastanede kemoterapi uygulaması gören Brezilyalı yıldızdan akşam saatlerinde üzücü haber geldi. Brezilya basını 82 yaşındaki efsane oyuncu Pele'nin hayatını kaybettiğini manşetlerine taşıdı.

Meis’ten Kaş'a ‘Barış ve dostluk’ için kulaç attılar Meis’ten Kaş'a ‘Barış ve dostluk’ için kulaç attılar

1958, 1962 ve 1970'te Dünya Kupası'nı kazanan Brezilya Milli Takımı'nın en önemli isimlerinden olan Pele, Maradona ile birlikte dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösteriliyordu.

Pele'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bugün hayatını kaybeden Kral Pele'nin yolunu ilham ve sevgi belirledi. Sonsuza dek sevgi ve aşk ile..." ifadesine yer verildi.

Brezilya Futbol Federasyonu da Pele'nin doğum yılı olan 1940 ile ölüm yılı 2022'nin olduğu sonsuzluk simgesiyle, "Mirası ve hatırası her zaman kalıcı olacak." paylaşımı yaptı.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, sosyal medya hesabından Pele'nin tarihin en iyi futbolcularından biri olduğunu belirterek, "Pele'nin yetenekleriyle dünyanın gözlerini kamaştırdığı o yılları hep anımsayacağız. Ailesine ve onu kalbinde taşıyacak Brezilya halkına kucak dolusu sevgiler." ifadelerini kullandı.