Münsterland'ın en başarılı en çok kurs, etkinlik, inceleme gezisi düzenleyen, kültür programına sahip VHS Ahlen'in tanıtım toplantısına Sendenhorst Belediye Başkanı Berthold Streffing, Drensteinfurt Bld.Bşk. Yardımcısı Jan Schwering ve Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger katıldılar.

Ahlen Belediye Başkanı Dr. Berger, tanıtım gününde VHS in çalışmalarını övdü ve bu dönemde de genel kültüre katkı sağlayacak, her kesime, sosyal sınıfa hitap eden programlar planlayan VHS Ahlen'in yeni Müdiresi Nadine Köttendorf ve personeline teşekkür etti.

Elli yıl önce Aya çıkma misyonu ve otuz yıl önce iki Almanya'nın birleşmesi gibi tarihte yaşanmış ilginç olaylar, önemli insanlardan hikâyeler, olaylara bilimsel açıklamalar, sayısız dil ve diğer kurslar bu yılki program kitapçığında yer alıyor. Yani Uzay, hayvanlar, tarih, coğrafya, spor, genel kültür gibi her konuda bir şeyler var  

Toplantıda konuşan, Markplatz 15 numaralı adresteki VHS in Müdiresi Nadine Köttendorf, '' VHS Ahlen bu yıl yüzüncü kuruluş yıldönümünü 20 Eylül'de coşkuyla ve geniş bir programla kutlayacak. O gün tüm Ahlen halkı davetlimizidir. Kurslarımızı ve konularımızı Pedagojik ve Psikolojik bölümlerle genişlettik. Programlarımızda, kurslarımızda devamlı yenilikler, açılımlar yapacağız. Kurslarımıza, etkinliklerimize daha çok Türkiye kökenli göçmenin katılması dileğimizdir.'' dedi.

Mehmet Tanlı