Yukarı Dudullu, Yusuf Sokak'taki üç katlı binada saat 12.00 sıralarında yangın çıktı. Binanın ikinci katında neden çıktığı henüz tespit edilemeyen yangın yüzünden üst katta bulunanlar evlerinde mahsur kaldı. Olay yerine polis itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Mehmet Bilir'e ait dairede çıkan yangına olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederken yangın sırasında evde bulunan Sevgi Bilir itfaiye ekipleri tarafından dışarı çıkarılıp sağlık ekiplerine teslim edildi. Yüzü isle kaplanan kadın sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansa bindirilip tedavisine burada devam edildi.

Yangın sırasında binanın en üst katında bulunan Ayşe Karadaş ve 3 yaşındaki oğlu Muhammet Emin Karadaş ise balkona çıkarak kurtarılmayı bekledi. İtfaiye ekipleri merdiven uzatarak balkondaki anne ve oğlunu dikkatli bir şekilde merdivenin sepetine alıp aşağı indirdi. Ayşe Karadaş ile oğlu sağlık ekiplerinin yanına götürüldü. Sağlık ekipleri etrafa korku dolu gözlerle bakan Muhammet ile annesine müdahalede bulundu. Muhammet ile annesinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi.

Korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangında itfaiye ekipleri insanların yanı sıra bir de muhabbet kuşunu dışarı çıkardı. Kafesin içindeki muhabbet kuşu dışarıda bir güvenli bir yere konulurken, yangın çıkan dairede maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. Ev sahibi Mehmet Bilir, yangının çıkış nedenini bilmediklerini yangın sırasında eşinin evde olduğunu söyledi. Polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.


(BB) (FOTOĞRAF)