Öne Çıkanlar olduğu - ilaç şirketi ilaç uğradı.

Bu haber kez okundu.

Hüseyin Aygün'den Başbakan aleyhine, sarin gazı suç duyurusu

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunun nedenlerinin sıralandığı dilekçede, Türkiye’nin Suriye’de Esad’a karşı savaşan gruplara silah desteği sağladığı, Türkiye’yi üst olarak kullandığı ve bu yolla “terör”eylemleri yapıldığı belirtilmekte.

SARİN GAZLI SALDIRIYI EL NUSRA VE IŞİD Mİ YAPTI

Suriye’de 100 bin insanın öldüğü savaşa Başbakan Erdoğan’ın da destek verdiği ve sorumlu olduğuna dikkat çekilen dilekçede, Suriye’de binlerce insanın ölümüne neden olan sarin gazlı saldırıya vurgu yapıldı.

Sarin gazlı saldırının yapıldığı ilk günlerde Suriye’nin sorumlu tutulduğunun belirtildiği dilekçede, BM’nin yaptığı araştırmalar sonrasında saldırının Suriye tarafından yapılmadığının ortaya çıktığına vurgu yapıldı.

Sarin gazlı saldırıyı Suriye’deki El Kaideci gruplar olan El Nusra ve IŞİD’in yaptığına ilişkin birçok dünyaca ünlü yayın organlarından haberler çıktığına dikkat çeken Aygün,  “Ancak bu haberlerde ülkemiz adına üzücü olan bir başka detay daha dikkat çekmektedir. Haberlerde verilen bilgilere göre Sarin gazı saldırısı şüphelilerden Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bilgisi dahilinde MİT ve JANDARMA tarafından temin edilen sarin gazı ile yapılmıştır. Amerika'nın ünlü ve saygın gazetecilerinden Seymour HERSH bunu bizzat haber yapmıştır. Habere ilişkin çıktılar ve Seymour HERSH'un verdiği röportaj çıktıları ekte sunulmuştur. Üstelik bu kanıda olan tek kişi kendisi de değildir. Eski ABD Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts'da aynı düşüncededir. Yine Deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert FİSK'de bu görüşü tekrarlamaktadır.” dedi.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLEDİ"

Adana’daki MİT TIR’larına ilişkin haberleri hatırlatan Aygün, Türkiye gündemine bomba gibi düşen MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu arasında Suriye’ye ilişkin geçen ses kaydına da vurgu yaparak, “Tüm bu bilgi ve belgelerin içeriğinden şüphelilerin Suriye'de süren iç savaşta terörist unsurlara silah ve lojistik desteği sağladıkları, terörist unsurların bu destek sayesinde masum sivilleri katlettikleri ortaya çıkmaktadır. Üstelik bu terörist unsurların Alevileri katlettikleri, hedeflerinin özellikle alevi köyleri olduğu görülmektedir. Bu terörist unsurlar 5237 sayılı TCK'nın 76. maddesinde tanımlanan "soykırım"; 77 . maddesinde tanımlanan "insanlığa karşı suçlar" fiillerini işlemektedirler. Şüpheliler de bu terörist unsurlara destek vererek bu suça iştirak etmektedirler.” dedi ve Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu suç duyurusuyla birlikte TBMM'deki bir milletvekili tarafından ilk kez Başbakan, Dışişleri Bakanı ve MİT Müsteşarı hakkında "İnsanlığa Karşı" suç işlediği iddiasıyla, suç duyurusunda bulunuldu.

İşte o dilekçenin tam metni:

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
GÖNDERİLMEK ÜZERE
TUNCELİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ : HÜSEYİN AYGÜN 
TBMM TUNCELİ MV. ANKARA
VEKİLİ : AV. İNAN YILMAZ ( Adres aşağıdadır )
ŞÜPHELİ : 1-RECEP TAYYİP ERDOĞAN Başbakan-ANKARA
2- AHMET DAVUTOĞLU Dışişleri Bakanı -ANKARA
3- HAKAN FİDAN MİT Müsteşarı -ANKARA
SUÇ TARİHİ : 2011-2014 ARASI ( Halen devam etmektedir. )
SUÇ : İnsanlığa karşı suç, Soykırım,Bu amaçla örgüt kurma

ŞİKAYET NEDENLERİMİZ

1. Müvekkil halen yukarıda belirttiğimiz üzere TBMM nezdinde CHP Tunceli Milletvekili olarak görev yapmaktadır. 
2. Şüpheliler ise Başbakan, Dışişleri Bakanı ve MİT Müsteşarı olarak görev yapmaktadırlar.
3. Yine tüm dünyanın bildiği gibi komşumuz olan Suriye'de 2011 yılından beri silahlı terörist gruplar ile ülkenin yasal güçleri arasında bir iç savaş devam etmektedir.
4. Bu iç savaş sırasında silahlı terörist unsurlara ilişkin olarak ülkemizin destek sağladığı, silahlı terörist unsurların ülkemizden silah temin ettikleri, ülkemizi üs olarak kullanarak Suriye'ye sızdıkları, terör eylemleri gerçekleştirdikleri, bu eylemleri sırasında gerek asker gerekse de sivil çok sayıda kişileri acımasızca öldürdükleri artık tüm dünya tarafından bilinmektedir.
5. Ne yazık ki bugün itibarı ile 100.000 masum insanın ölümüne sebep olan bu kanlı iç savaşın en büyük destekçilerinden birisi de ülkemizin hükümeti ve onun başbakanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN'dır. Bu kanlı iç savaşın başladığı tarihten bu yana RTE'nin tek hedefi Suriye'nin yasal hükümetini devirmek ve onun yerine silahlı terörist unsurların yönetime geçmesini sağlamaktır.
6. Nitekim bu terörist unsurlar bu iç savaş sırasında çok sayıda kanlı eylem gerçekleştirmiş olup, bu eylemlerden biri de 2013 yazında gerçekleşen sarin gazı saldırısıdır. Bazı çevrelerce saldırının sorumluluğu Suriye Hukümeti’ne yüklenmek istenmiş, böylece Suriye’ye yönelik Uluslararası müdahalenin yolu açılmak istenmiştir.
7. Ancak Suriye hükümetinin kimyasal silah kullanmadığını beyan edip bu konuda BM ile işbirliği yapması sonucunda bu plan bozulmuştur. Uzun süre bu eylemin failinin kim olduğu tartışılmış ise de bizce son dönemlerde yabancı basının güvenilir kalemlerinin yazdığı haberlerden failin kimliği açığa çıkmıştır. Kendisine "Suriye Muhalefeti" dyen silahlı terörist unsurlar: El Nusra ve IŞİD. 
8. Ancak bu haberlerde ülkemiz adına üzücü olan bir başka detay daha dikkat çekmektedir. Haberlerde verilen bilgilere göre Sarin gazı saldırısı şüphelilerden Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bilgisi dahilinde MİT ve JANDARMA tarafından temin edilen sarin gazı ile yapılmıştır. Amerika'nın ünlü ve saygın gazetecilerinden Seymour HERSH bunu bizzat haber yapmıştır. Habere ilişkin çıktılar ve Seymour HERSH'un verdiği röportaj çıktıları ekte sunulmuştur. Üstelik bu kanıda olan tek kişi kendisi de değildir. Eski ABD Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts'da aynı düşüncededir. Yine Deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert FİSK'de bu görüşü tekrarlamaktadır.
9. Ülkemizde yaşanan olayları da bu iddialarla birlikte değerlendirdiğimizde kuvvetli şüpheler doğmaktadır. Nitekim Adana’da yapılan operasyon ile Terör örgütlerinin bir kısım üyesi yakalanmış ve sarin gazı ürettikleri ortaya çıkmış olmasına rağmen her nasılsa kısa süre içinde serbest bırakılmışlardır.
10. Yine Adana ilinde çok sayıda TIR ihbar üzerine durdurulmuş ve aranmak istenmiş ancak her nedense aranmalarına izin verilmemiş ve üstüne üstlük soruşturmayı yürüten kolluk güçleri ve savcı sürgün üstüne sürgün yemiş son olarak bazı polis ve Jandarma görevlileri tutuklanmışlardır.
11. Youtube'da yayınlanan ve kapatılmasına neden olan bir ses kaydında ise şüpheliler Ahmet DAVUTOĞLU ile Hakan FİDAN arasında Suriye'ye yönelik konuşmalar geçmekte ve içeriğine göre "Suriye'ye üç beş adam gönderilip Türk Toprağı sayılan Süleyman ŞAH türbesine saldırı düzenlenerek müdahale imkanının sağlanmasından" bahsedilmektedir. Hatırlatmak isteriz ki bu kaydın içeriği de yalanlanmamıştır.
12. Tüm bu bilgi ve belgelerin içeriğinden şüphelilerin Suriye'de süren iç savaşta terörist unsurlara silah ve lojistik desteği sağladıkları, terörist unsurların bu destek sayesinde masum sivilleri katlettikleri ortaya çıkmaktadır. Üstelik bu terörist unsurların Alevileri katlettikleri, hedeflerinin özellikle alevi köyleri olduğu görülmektedir. Bu terörist unsurlar 5237 sayılı TCK'nın 76. maddesinde tanımlanan "soykırım"; 77 . maddesinde tanımlanan "insanlığa karşı suçlar" fiillerini işlemektedirler. Şüpheliler de bu terörist unsurlara destek vererek bu suça iştirak etmektedirler. 
13. Bütün bu nedenlerle şüpheliler hakkında şikayetçi olmamız gerekmiştir.
SONUÇ ve İSTEM : Yukarıdaki nedenlerden dolayı ;
Şüpheliler hakkında gereken kovuşturmanın yapılarak haklarında kamu davası açılmasını saygılarımla talep ederim.15.04.2014

ŞİKAYETÇİ
HÜSEYİN AYGÜN vekili
AV.İNAN YILMAZ
EKİ:
Haber çıktıları"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TUFAN ÇELİK 6 yıl önce

bu adam tam bir kanserli hücre.sabiha gökçen'e kiziyordum ama (.....)!!!

banner67

banner68

banner69

banner71

banner84

banner62

banner85

banner73

banner11

banner56

banner51

banner58

banner61

banner82

banner27

banner59

banner81