Yakın geçmişte 'sosyal proje' adı altında bazı belediyelerin desteğinde gri pasaport çıkararak mehter takımı ile Avrupa'ya kaçış vakalarının bugünlerde THY'de yaşandığı öne sürülüyor.

Türkiye'den Avrupa'ya "sosyal projeler" kapsamında gri pasaport çıkararak kaçanların benzerlerinin bugünlerde Türk Hava Yolları'nda yaşandığı iddia ediliyor.

AirportHaber'e göre, görevli olarak Kanada'ya uçuş yapan birden fazla kabin memuru, bu ülkeye iltica etmek için başvuruda bulundu.

Kimlik ve pasaportlarını konakladıkları otelde bırakan kabin memurlarının iltica etmek için yasal prosedürleri başlattığı iddia edildi.

Canlı yayında kalp krizi geçiren Ayan hayatını kaybetti Canlı yayında kalp krizi geçiren Ayan hayatını kaybetti

Kaç kişinin bu yolu kullanarak Kanada'ya iltica başvurusunda bulunduğunun belli olmadığı ancak ekipler arasında çok konuşulan bu yöntemi kullananların sayısının gün geçtikçe arttığı belirtiliyor.

Pandemi ile birlikte özellikle ABD'yi tercih eden çok sayıda kabin memuru da, ücretsiz izin hakkını kullanarak bu ülkede geçici olarak çalışmaya başlamıştı. Kur farkı dolayısıyla son derece kazanç elde eden ekiplerin en çok tercih ettikleri meslek ise uber şoförlüğü...