Almanya'nın Hamburg kenti ünlü eğlence merkezi St. Pauli semtinde Reeperbahn 95, 20359 Hamburg adresinde dualarla “St.Pauli Burger & Noodlehouse” adlı restoran hizmete açıldı.

Yoğun katılım oldu

Kentin tanınmış St. Pauli semtinde Aladin Center'in yan tarafında bulunan yeni mekan işletmeci Resul Baycuman tarafından açıldı. Açılışa iş dünyasından, spor ve sanat camiasından ve her ulustan tanınmış simalar iştirak etti. Açılış öncesi hayırlı, bereketli ve bol kazançlı olması dileklerle Burhanettin Hoca dualar etti. Ardından tanınmış işadamı Aziz Bayanbaş, annesi Besriye Bayanbaş, Menekşe ve Resul Baycuman çifti, alkışlarla kırmızı kurdeleyi keserek resmi açılışı gerçekleştirdi.

Pizza ve makarna çeşitleri

Elbphilarmonie'de Canan Uzerli ve Aşır Özek çoşkusu Elbphilarmonie'de Canan Uzerli ve Aşır Özek çoşkusu

Restoran sahibi Resul Baycuman, “Ben yıllardır işletmecilik yapıyorum ve bu alanda geniş yelpazeyi kaplayan tecrübeye sahibim. Dolayısıyla 135 metrekare genişliğinde, 60 kişilik restoranda altı uzman elemanla işe başladık. Müşterilerimize pizza çeşitleri, makarna çeşitleri ve burger lezzetlerinin yanında alkolsüz içecekler sunuyoruz. İnşallah gelen her müşterimizi memnun edebiliriz. Herkesin damak tadı farklıdır ama biz her damak tadına hitap etmek için çaba harcıyoruz” dedi. Davetlilerle yakından ilgilenen Menekşe ve Resul Baycuman çifti, açılışa gelen davetlilerle yakından ilgilenip ev yapımı baklava, yaprak sarması ve tatlı çeşitleri ikram ettiler.

Emine SONUGÜR / HAMBURG