Trabzonspor Teknik Direktörü Güneş:


"MUTLU DEĞİLİZ"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından sert eleştiriler yöneltilen Şenol Güneş, tesislerde basın toplantısı düzenledi. Oynadıkları oyun ve aldıkları puan itibarıyla mutlu olmadıklarını belirten Güneş, şunları söyledi:

"Durumumuz taraftarı da bizi de tatmin etmedi. Beklentilerin altında kaldık. Başarısızlığımız mutsuzluğumuzu daha da fazla artırdı. Yönetim, oyuncularına görevlerini yerine getiriyor. Yabancı oyuncuların fazlalığı hem bizi, hem oyuncuları rahatsız ediyor. Kadronun buna bağlı olarak genişliği var. Bazı mevkilerde yığılmalar var. Kadro genişliğinin rekabete katkısı olabildiği gibi olumsuzluğu da olabiliyor. Giden oyuncuların yerine gelenlerin gidenlerin başarısını ortaya koyamaması da olumsuz durumu ortaya çıkardı. Geçmiş başarılara ulaşılamayınca sıkıntı oldu."

"TAKIM OLAMADIK"

Takım olarak da bireysel olarak da hatalar yaptıklarını vurgulayan Şenol Güneş, şöyle devam etti:

"Bu yüzden takım da olamadık. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz anlayışını, özellikle bu yıl tam oturtamadık. Her oyuncu grubun dışında kalınca ister istemez etkilendi. Transfer adaletsizliğinden etkilendik. Takımın parçası olmak ve takımı sahiplenmek zorlaştı. İyi oyuncularımız var. Kötü dönem geçirdikleri gerçek ama düzelip iyi işler yapacaklarına inanıyorum. Yanlışlar yaptık, haksızlığa uğradık, zaman zaman şanssız da olduk ama bunları aşacak direnci ortaya koyamadık. Taraftarın beklediği oyunu oynayamamak, puan olarak geride kalmak bizi olumsuzluğa itti. Zirveye çıkacağımız dönemde maçları kaybeden takım olduk. Rakipleri yakalayacağımız dönemde kazanılamayan maçlar yeni olumsuzluğu peşinden getirdi. Zaman zaman sürekli oynamayan oyuncuların speküle edilmesi, oynayınca da eleştirilmesi, kırılganlığı onlar üzerinde artırarak birbirine karşı olumsuz bakışları çoğaltmaya başladı. Kamuoyundaki bilgi kirliliği kaos yarattı. Polemiğe değil sağduyuya ihtiyaç varken bunları başaramadık. Takım bütünlüğünü engelleyen faktörleri aşabildiğimizde daha çok mesafe alacağız. Kadro zenginliği, yabancı oyuncu fazlalığı, kadro bütünlüğü gibi konularda çalışma içinde olacağız. Ara transfer bunun için bir çözüm."

"COLMAN BELKİ YETİŞEBİLİR"

Sakat oyuncuların durumuyla ilgili bilgi de veren ŞenolGüneş, bu konuda da şunları söyledi:

"Bamba’nın durumu ciddi. İstanbul’da iğne oldu. Devre arasından sonra düzelir. Zaten o zaman da milli takım maçları var. Colman’ın Kayseri maçındaki sakatlığı vardı. Perşembe günü oynaması zor. Hafta sonu belki oynayabilir. Alanzinho’nun da kasığında sorun var. Durumuna yeniden bakacağız. Marek Cech, Vittek ve Barış da ayrı çalışıyor."

"RÖVANŞI ALACAĞIZ"

Avni Aker’de 3–0 yenildikleri Eskişehirspor ile perşembe günü kupada karşılaşacaklarını hatırlatan Şenol Güneş, şunları söyledi:

"Eskişehirspor ve Galatasaray maçları ayrı kulvarda karşılaşmalar. Ligde oldukça gerideyiz. Galatasaray lider durumda. Son 2 maçta 5 puanı çok arayacağız. Alsaydık çok farklı konumda olacaktık. Şimdi Galatasaray’ı yenerek onu sağlamaya çalışacağız. Eskişehirspor’la kupa maçında yeni bir kulvarda yarışacağız. Lig maçında yediğimiz gol sonrası oyun kontrolünü onlara vermiştik. Hem o maçın rövanşını almak, hem de kupada iyi başlayıp avantaj sağlamak için kazanmak istiyoruz. Devre arasında fizik ve moral olarak güçlenecek Trabzonsporun ikinci yarıda iyi işler yapacağına inanıyorum. Bütün Trabzon’un gurur duyacağı bir takım olmasını arzu ediyorum. Dinlenme ve çalışmayla bütün bu olumsuzluklardan sıyrılacak oyuncularımızın yeni bir dönemde, yeni bir heyecanla başarılı sonuçlar ortaya koyacağını düşünüyorum."

"HALİL VE VOLKAN’LA GÖRÜŞTÜM"

Kadro genişliği nedeniyle dışarıda kalan oyuncuların kırılmalar yaşadığını ifade eden Güneş, şunları söyledi:

"Volkan’la görüştüm. Henüz bize gelen bir teklif yok. Bir transferin olması için oyuncunun istemesi kadar kulübün de bırakması önemli. Halil de son dönemde git-geller yaşadı. Ama nereye gideceği konusunda bir kararı yoktu. En sağlıklı düşünebilen oyunculardan birisi. Onunla da görüştüm, (Nereye gideceksin) dedim. İç dünyasında kırılmalar oluyor. Halil’in bir sıkıntısı var ama resmi olarak isteyen bir kulüp yok. Bu türde 2–3 oyuncu ayrılabilir, ayrılmayabilir de."

"SIKINTIM YOK MORALSİZLİK VAR"

Şenol Güneş, kendi ruhsal durumuyla ilgili olarak da şunları söyledi:

"Kafamda bir sıkıntı yok. Moralsizlik var. Ama onlar olacak. Nasıl taraftar üzülüyorsa, ben de üzülüyorum ama üzülmem işi çözmüyor. Bu söylediklerimin bir çoğunu yönetimle konuşuyorum. Eski ve yeni yöneticilerle görüşüyorum. Bundan da rahatsız değilim.

Gücümün yettiği, yetmediği sorunlar var. Benim sizden farkım yok. O kadar büyük biri değilim. O kadar gücüm yok. Çünkü yönetim var üzerimde. Kafamızda sildiğimiz oyuncu yok. Onu siz siliyorsunuz. İdmana çıkan her oyuncu oynayabilir. Yetenekli bazı oyuncularımız beklediğimiz performansa ulaşamadılar. Ama şu anda kafamda sildiğim oyuncu yok. Son kaleci Zeki dahil kimseyi silemezsiniz. İhtiyaç duyabiliriz hepsine. Sonuçta para veriyorsunuz onlara. İş yapmamla ilgili sıkıntı yok. Üzüntüm saha sonuçlarıyla ilgili."

"SON MAÇTA YENİLEN GOLÜN YORGUNLUKLA İLGİSİ YOK"

İdeal kadro kuramadığı yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hücumda sorun yaşadık. 3 yabancı, 3 Türk santrfor var. Daha önceki başarıyı yakalayan anlayıştaki oyunu koyamadık ortaya. Burak’ın attığı golü kolay kolay kimse atamaz. Bu nedenle kim gelirse gelsin eleştirilecekti. Takım içinde golcü bulmamız gerekiyordu ama bunu bulamadık. Diğer oyuncuların performansını da üst düzeye çıkaramadık. Kasımpaşa ile oynanan kupa maçından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kadro değişikliğine gitmedim. Çünkü Serkan, Olcan, Yasin, Alanzinho ile konuştum. Mustafa, Giray, Emerson’la da konuştum. Fizik ve moral olarak kendilerini iyi hissettiklerini söylediler. Devre arasında, (15 dakika daha zorlayın, olmazsa değiştiririm) dedim. Bu sırada golü yedik zaten. Yediğimiz golün yorgunlukla alakası olduğuna inanmıyorum. Durduğumuz yerde gol yedik çünkü."

TARAFTARA BURAK VE SELÇUK MESAJI

Galatasaray'la oynayan eski Trabzonsporlu oyunculara yönelmesi muhtemel tepkiyle ilgili sorulara da cevap veren Şenol Güneş, şöyle konuştu:

"Galatasaray'da 4 eski oyuncumuz var. Selçuk, Burak, Engin, Ceyhun, hatta Çağlar'ı da sayabiliriz. O önemli değil. Galatasaray maçı yapacağız. Onlar da Galatasaray'ın oyuncuları artık. Taraftarların beklediği oyunu oynamak için sahaya çıkacağız. Taraftar da takımı destekleyecek. Galatasaray'ı yenmeye çalışacağız. Yapacağımız iş bu. Duygusal tepkilerimiz bize zarar veriyor. Bunu daha önce yaşadık. Artık oranın oyuncusu. Ne alkışlamaya gerek var, ne yuhalamaya. Selçuk ve Burak, daha önce de bizim oyuncularımız değildi. Buraya geldiler, oynadılar. Sonra gittiler Galatasaray'da oynuyorlar. Yarın başka yerde oynarlar. Bize hizmet ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hepsi de iyi oyuncular. Türkiye'nin en iyi oyuncuları. Ama artık bizim oyuncularımız değil. Tanıdığımız oyunculara karşı başarılı sonuçlar almak durumundayız. Olumsuz bir hareket bize katkı yapmaz. Hiçbir olumsuzluk beklemiyorum, kimse de yapsın istemiyorum."

"1461 İLE ŞİKE Mİ YAPACAKTIK?"

3 Temmuz sürecinin etkilerinin Türk futbolunu sardığını da vurgulayan Şenol Güneş, açıklamasını  şöyle noktaladı:

"Mesela kupada 1461'i niye bizim grubun dışına attılar. Şike olur, diye. Peki başka takımların diğer takımlara yakınlığı yok mu? Var. O zaman niye onlar için şüphe etmiyorsun? İşine gelen için şüphe et. İşine gelmeyen için şüphe etmiyorsun. Bu adaletsizlik var zaten bu ülkede. Onun için diyorum ki bunların halledilmesi gerekir. Bu şüphe ile baktığınız zaman işi çözemezsiniz. Biz 1461 ile beraber olduğumuz zaman şike mi yapacağız? Ben yapabilir miyim? Mustafa hoca yapabilir mi? Mümkün değil. Şike yaparsam hayatım boyunca leke alacağım. Şurada antrenman maçı yaptığımız zaman bile kıran kırana oynuyoruz. Bunları yapanlar, bunları düşünenler olabilir ama biz değiliz. O biz değiliz. Ama Türkiye buna uygun değil. Türkiye’de henüz adalet o konuda sağlanamadı. Bu sağlanmadığı için de bu uzun yıllar devam edecek. 3 Temmuz sürecinden çok etkilendik. Ben işin içinde hiç yoktum ama etkilendiğim doğru. Kulüp olarak etkilendiğimiz doğru. Halen daha kulüp, camia, takım etkileniyor. Konuşulması, speküle edilmesi, transfer birçok konu bununla bağlantılı. En büyük zararı gören takımız, bu yarış içinde kafa kafaya geldiğimiz için. Varsa ki adalet, hukuk öyle söylüyor. Zararı gören biziz. Yoksa o zaman başkaları zarara uğramıştır."


ÖA(TM/AÖ) FOTOĞRAF


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner67

banner68

banner71

banner62

banner3

banner73

banner57

banner11

banner56

banner14

banner58

banner61

banner82

banner27

banner12

banner81

A Milli Takım son dakikada zafere ulaştı
Ozan Tufan'ın golüyle 1-0 öne geçen A Milli Takım 90 dakikanın sonunda sahadan üç puanla ayrılmayı...

Haberi Oku