TİP Milletvekili Ahmet Şık, Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz'ın telefon konuşmasının gizlenen kısmını yorumladı: "Kayıt birçok kişiye çökmeye çalışan sistemi ve sahiplerinin kim olduğunu anlamamıza yardım edecek."

TİP Milletvekili Ahmet Şık, Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen telefon konuşmasının yayınlanmayan kısmını sorguladı.

HDP'li Garo Paylan'dan 'yeni darbe dinamiği' iddiası HDP'li Garo Paylan'dan 'yeni darbe dinamiği' iddiası

Twitter hesabından paylaşım yapan Şık, "Hem ismi en çok anılan malum bakan ve daha birçok isim geri kalan o 9 dakikada dile getiriliyor" dedi.   

Ahmet Şık'ın tweetleri şöyle:

-S.B. Korkmaz ile Veyis Ateş arasında yapılan ve kayda alınan telefon konuşmasından bir hayli kişi haberdar. Sevilay Yılman, Fatih Altaylı, bugünkü yazısıyla Saygı Öztürk ve son olarak İsmail Saymaz kaydın 3 dakikalık kısmını dinlediğini yazdı/söyledi.

-Konuşmayı dinlediğini söyleyen herkes toplamı 12 dakika olan kaydın aynı 3 dakikasını dinlediğinden bahsediyor. O kısımda Veyis Ateş'in "meblağ" diyerek paradan bahsettiği, S.B.Korkmaz'ında "10 milyon Euro" diyerek meblağı telaffuz ettiğini artık herkes biliyor.

-Geri kalan 9 dakikada neler konuşulduğu daha önemli. Çünkü hem ismi en çok anılan malum bakan ve daha birçok isim geri kalan o 9 dakikada dile getiriliyor.

-12 dakikalık kayıt sadece S.B.Korkmaz'a değil hedefe konulan birçok kişiye çökmeye çalışan bir sistemi ve o sistemin sahiplerinin kim olduğunu anlamamıza yardım edecek. Sadece 10 milyon Euro değil milyar dolarlardan bahsetmemiz gerektiği ortaya çıkacak.

-Uyuşturucu kaçakçılığından Azeri, Özbek, Arap ve Rus oligarkların kara parasının aklanmasında uluslararası temizlik kavşağının Türkiye olduğu, buna bağlı olarak büyük bir rüşvet çarkının ortasına kurulan siyasal iktidarın ne olduğu daha iyi anlaşılacak.

-Dolayısıyla konuyu Özışık kardeşler ve bir dolu benzerlerinden ya da Veyis Ateş'in aracılık ettiği 10 milyon Eurodan daha öteye taşıyarak tartışmak gerekiyor. Tartışmayı belli isimler üzerinden daraltmak değil suçun ve paranın büyüklüğüyle orantılı olarak genişletmek gerekiyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro aldığı iddialarını Halk TV'de yanıtladığı sırada; Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Sedat Peker, "Anonsçu Veysi, Süslü Süleyman varken Sezgin Baran Korkmaz nasıl gelsin? Adamın hem 45 milyonuna hem de oteline çöktü. Türkiye’ye gelsin diyorsun, nasıl gelecek?" ifadelerini kullandı.

Peker, ''Bu ülke birçok yüzsüz ve yalancı gördü, ancak veyis ateş gibi bir yüzsüz ve yalancı görmedi. Sayın İsmail Saymaz konuşmayı dinledim diyor, böyle bir konuşma yok diyor'' ifadelerini kullandı.

Peker, paylaşımında, ''İçişleri Bakanı kendisine koruma polisi ve tahsisli araç vermiş mi? Eğer verdiyse bunu hangi sebeple verdi?'' sorusunu sordu. Peker, ''Anonsçu Veyis, Süslü Sülü'yü yüce divandan kurtarmak için, 80 milyonun önünde rezil olmayı bile göze alıyor. Bu nasıl bir rezillik. süslü sülü, seni kimse kurtaramaz'' diye yazdı. 

PEKER'DEN 9 DAKİKALIK VİDEO HAKKINDA PAYLAŞIM

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro aldığı iddialarını Halk TV'de yanıtladığı sırada; Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Sedat Peker, "Anonsçu Veysi, Süslü Süleyman varken Sezgin Baran Korkmaz nasıl gelsin? Adamın hem 45 milyonuna hem de oteline çöktü. Türkiye’ye gelsin diyorsun, nasıl gelecek?" ifadelerini kullandı.

Peker, gazeteci Özlem Gürses'i de etiketleyerek, SBK'nın videonun tamamını dinletmemesinin sebebinin devlet güvenliğini ilgilendiren bir bölümün yer alması olduğunu söyledi. Peker, "Sayın Özlem Gürses, Sezgin Baran Korkmaz’ın diğer 9 dakikalık bölümü kimseye dinletmemesinin sebebi kendisinin devlet güvenliğiyle ilgili bir bölüm olduğu söylemesidir. Yani devleti yöneten bazı üst konumdaki kişilerin isminin geçtiği içindir" ifadelerini kullandı.