Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lokomotiv Moskova deplasmanında kaçan galibiyete çok üzüldüğünü ifade etti.

Grupta üç takımın yarışa devam ettiğini dile getiren siyah-beyazlı hoca, “Bu maç bizim için çok önemliydi. Hangi takım kazansa avantaj yakalayacaktı ama berabere bitince Sporting de yarışta kaldı. Lokomotiv deplasmanda Sporting’i yendi, biz de burada Lokomotiv’i yenebilirdik. Kazansaydık çok farklı olurdu. Bir puan aldık ama kaçan 2 puana da çok üzüldüm” diye konuştu.

Lokomotiv Moskova’nın 10 kişi kaldıktan sonra iyi savaştığına vurgu yapan Şenol Güneş, “Bu karşılaşma bizim için ayrıca bir test maçı niteliğindeydi ama testi geçemedik çünkü berabere kaldık. Hücuma çıkarken sürekli top kaybettik. İyi oyunumuz bir kademe aşağıya düştü, eksik yönümüz buydu. Daha üretken olmalıyız. Böyle bir zeminde çok daha güzel futbol oynamalıydık” dedi.

Beşiktaş’ın hocası yedikleri golden önce Sosa’nın yaptığı hata için “Hakem oyunun hakimidir. Onun verdiği kararlara futbolcular uymak zorunda. Verilen karardan sonra oyunu bırakmak doğru değil. Tamamen bizim hatamız. Oyuncumuzun hatası. Sosa oyunu bırakmamalıydı” yorumunu yaptı.