TELE1'de kısa süre önce yeniden programlarına başlayan Sözcü yazarı Uğur Dündar ile gazeteci Zeynel Lüle arasında Sedat Peker tartışması yaşandı.

Organize suç lideri Sedat Peker'in yayımladığı videolar ve paylaştığı Tweetler  gündemdeki yerini koruyor.

Geçen günlerde "Demokrasi Arenası'yla yeniden TELE1'de programlarına başlayan Uğur Dündar, kişisel sosyal medya hesabından, "Hayatım mafyalar, suç örgütleri, hırsızlar, hortumcular, uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmekle geçti. Sedat Peker hakkında da haber yaptım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor" diye yazdı.

Dündar'ın bu paylaşımının ardından Hürriyet gazetesi eski Strazburg muhabiri ve bir süredir TELE1 programcısı Zeynel Lüle de isim vermeden, "Son dönemlerde bazı meslek büyüklerimiz dahil 'Peker hayranlığı' başladı. Onun suç örgütü lideri olduğunu unutmayalım. Söyledikleri doğru, çünkü bizzat içinde. Savcılar dikkate almasa da biz alıyoruz. Ama 'halk kahramanı güzellemesi' yapmaya gerek var mı?" eleştirisini yaptı.

Zeynel Lüle'nin bu paylaşımına yanıt veren Uğur Dündar, "Siz yurt dışında güvence içinde çalışırken biz burada hırsızlar, mafyalar, uyuşturucu baronları ve hortumcularla kelle koltukta mücadele ediyorduk. S. Peker aleyhinde de haberler yaptık. Gazetecinin görevi topluma ayna tutmaktır. Sokaktaki insan onun hakkında yazdığım gibi düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Peker: Benim verdiğim mücadele kişisel intikam meselemdir

"Katar’da futbolun iki değişik yüzü ortaya çıktı" "Katar’da futbolun iki değişik yüzü ortaya çıktı"

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, kendisine yönelik “Artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor” diyen gazeteci Uğur Dündar'a kişisel Twitter hesabından yanıt verdi. Peker, "Ben 40 yaş altı kardeşlerime tekrardan söylüyorum, temiz toplum savaşçısı değilim, örnek alınacak bir insan değilim." diyerek, ifşaatlarının kendi kişisel meselesiyle ilgili olduğunu vurguladı.