Forbes dergisinin Salı günü yayımlanan yıllık dünya milyarder listesine göre, dünyadaki milyarderlerin toplam serveti, geçtiğimiz yıl yüzde 60’dan fazla artarak 8 trilyon dolardan 13,1 trilyon dolara sıçradı.

Forbes dergisi, “COVID-19 korkunç ıstırapları, ekonomik acıyı, jeopolitik gerilimi ve insanlık tarihindeki en büyük servet artışını getirdi,” diye yazıyor.

İklim aktivistleri, Andy Warhol'un tasarımına 8 kilo un döktü İklim aktivistleri, Andy Warhol'un tasarımına 8 kilo un döktü

Dünyadaki milyarder sayısı 660 artarak 2.775’e çıktı. Bu, bugüne kadarki en büyük toplam sayıyı ve en büyük yıllık artışı temsil ediyor. Her 17 saatte bir yeni bir milyarder ortaya çıktı.

Amazon CEO’su Jeff Bezos ile Tesla CEO’su Elon Musk, sırasıyla, 177 milyar dolar ve 151 milyar dolarlık servetler ile başı çekiyor. Onları, Fransız lüks ürün şirketi LVMH’nin sahibi Bernard Arnault ve ailesi (150 milyar dolar), Microsoft kurucularından Bill Gates (124 milyar dolar) ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg (97 milyar dolar) izliyor.

Basında çıkan haberler, geçtiğimiz yıl Zuckerberg’in nasıl 50 milyar dolar ve Elon Musk’ın 130 milyar dolar “kazandığını” tartışıyor.