Yalova'da 24 Ocak 2006 tarihinde bakkal Naciye Yiğit ile oğlu Sinan Yiğit evlerinde boğazları kesilerek öldürüldü. Polis, anne ve oğlunun katil zanlılarını 6 yıl süren çalışmanın ardından, 400 kişinin ifadesini alıp, 100 kişiyi takip edip, 9 kişinin ise kan örneklerini aldıktan sonra, geçen ocak ayında yedikleri ekmekteki tükürük izlerini inceleyerek ortaya çıkardı. Polis, tükürükleri olay günü yenilen ekmekteki ile uyuşan Hüseyin Demir ile Erkut Acar'ı yakaladı.

FATİH'İ ÖLDÜRÜP GÖMDÜKLERİNİ DE İTİRAF ETTİLER

Yapılan sorgulamalarında suçlarını kabul eden şüpheliler, 2005 yılının Ağustos ayından itibaren kayıp olan ve kendisinden haber alınamayan arkadaşları Fatih Geçer'i de villasında parası için başına tüfekle tek el ateş ederek öldürdüklerini, cesedini ise Paşaköy'deki araziye gömdüklerini itiraf etti. Olay yerinde bulunan kemiklerin ise İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından, Fatih Geçer'e ait olduğu tespit edildi.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına, haklarında 'ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası' istenen tutuklu sanıklar Erkut Acar ve Hüseyin Demir de getirildi. Duruşmada, geçen ay kemikleri toprağa verilen Fatih Geçer’in annesi Şengül ve babası Fethi Geçer davaya şikayetçi olarak katıldı.

CİNAYETİ FARKLI FARKLI ANLATTILAR

Duruşmada ifade veren Erkut Acar, Fatih Geçer ile çocukluk arkadaşı olduklarını söyledi. "Ölen Fatih Geçer ile çocukluğumuz beraber geçmiştir" diyen Erkut Acar, arkadaşı Hüseyin Demir ve öldürülen Fatih Geçer ile o akşam birlikte Safran Köyü'ne bir arkadaşını ziyarete gittiklerini söyledi.

"Fatih aşırı derecede alkollü olduğu için midesi bulandı" diyen Acar, "Fatih, inmek istediğini söyledi. Sonra, Hüseyin'le birlikte aşağı indiler. Ben ise yola devam edip Safran Köyü'ne gittim. Aradığım Orhan isimli kişiyi bulamayınca geri döndüm. Hava kararmıştı. Bu sırada, Fatih ile Hüseyin'in tartışırken seslerini duydum. Ardından bir el silah sesi geldi. Yanlarına vardığımda Fatih yerde yatıyordu. 'Neden böyle yaptın' diye sorduğumda, kendisinden para istediğini söyledi. Cinayeti bu yüzden işlediğini açıkladı" diye konuştu.

Mahkemede söz alan diğer tutuklu sanık Hüseyin Demir ise Erkut Acar'n ifadelerinin tamamen yalan olduğunu iddia etti. "Erkut'un eski eşi ile Fatih'in ilişkisi olduğu söyleniyordu" diyen Hüseyin Demir, savunmasında şunları söyledi:

"Bu yüzden aralarında husumet vardı. O gün birlikte yürüyorduk. 200-300 metre ilerledik, yerler çamurluydu, daha sonra belirli bir noktada durduk. Fatih Geçer tuvaletinin geldiğini söyledi ve 100 metre yakınımızda bulunan bir ağacın oraya gitti. 5 dakika sonra Fatih yanımıza geldi. Fatih bana 'bu sefer dediğimi yapacağım' dedi. Daha sonra Erkut araya girdi, sakinleştirme babında onu çöktürdü. O sırada ben arkalarındaydım, tekrar Fatih'in ayağa kalkma gibi hamlesi oldu. O esnada yine aynı şeyin olacağından tedirgin olduğum için ve yine yaşayacağım için silahı elime almıştım. Sadece havaya ateş etmek istiyordum, gayem buydu. Silah Erkut'un bana verdiği silahtı. O anda bana yumruk atma hamlesine geçti ben de tetiği çekerek kafasının arka kısmından vurdum. Bir el ateş ettim.”

"BEN EŞCİNSEL DEĞİLİM"

Sanık Hüseyin Demir polise verdiği ifadeyi de doğruladığını söyleyerek, “Beyanımda belirttiğim "ben eşcinselim" şeklindeki beyanım dışındakiler doğrudur, ancak, ‘Ben eşcinselim’ şeklindeki beyanımı kabul etmiyorum. ‘eşcinsel değilim’ demiştim, tutanağa yanlış geçmiş” dedi.

BABA GEÇER; KIZIMIN GELİN DUASINI HÜSEYİN YAPMIŞTI

Baba Fethi Geçer de konuşmasında, “Sanıklar çeşitli vesilelerle benimle beraber çocuğumu aradı ancak beni hep başka yönlere yönlendirdi. Şehir dışına bile yönlendirdiler. Sanıklardan şikayetçiyim. Bunlar benim evime girip çıkan insanlardı. Kızımın gelin duasını Hüseyin yapmıştı. En ağır cezayı almalarını istiyorum” dedi.

Daha sonra tanıklar dinlendi. Tanıklardan Şafak P., Fatih Geçer’in arasındaki ilişkiyi, “Ben bizzat Fatih'den Hüseyin ile cinsel ilişkiye girdiğini bana söylediğini duymadım. Bire bir ben bu işi yaptım demedi. Taciz edici kelimeler kullandı, taciz edici şeyler söyledi. Erkeklerle ilişkiye girdiği ile ilgili sözler söyledi” diye konuştu. Duruşma ertelendi.

Sanıkların, bakkal anne ile oğlunun öldürülmesiyle ilgili ise ayrı bir davada yargılanması sürüyor.SG(FK/AAA)